بارداری بعد از لیپوماتیک

بیشتر مراجعه کنندگان در جلسه مشاوره از ما می پرسند که آیا بعد از لیپوماتیک می توان باردار شد؟ بارداری بعد از لیپوماتیک چه تاثیری روی نتیجه این عمل می گذارد؟

اگر در طول بارداری افزایش وزن داشته باشم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در ادامه ما به برخی از سوالات  مراجعه کنندگان در رابطه با بارداری و لیپوماتیک جواب خواهیم  داد.

اضافه وزن و بارداری بعد از لیپوماتیک

بارداری با افزایش ورن در برخی از نقاط بدن همراه است که البته این افزایش وزن در هر کسی متفاوت است. همانطور که اشاره کردیم افزایش وزن و اینکه مقدار افزایش وزن در هر کسی متفاوت است و این امر به میزان استعداد، هورمون ها، شیردهی، رژیم غذایی و ورزش بستگی دارد.

این نکته را به یاد داشته باشید که مهم نیست چه مقدار اضافه وزن داشته باشید و این مقدار در کدام نواحی بدن است چرا که نتایج جراحی باقی خواهد ماند.

لیپوماتیک به این گونه است که سلول های چربی را به طور دائم از بین می برد و در صورت افزایش وزن، در نواحی که لیپوماتیک انجام داده اید شکل نمی گیرد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که افزایش وزن چه بر اثر بارداری یا رعایت نکردن رژیم عذایی سالم می تواند نتایج حاصل از جراحی را تحت تاثیر قرار دهد چرا که سلول های باقی مانده در نواحی تحت درمان می توانند اندازه خود را افزایش دهند.

در صورتی که بعد از این جراحی یک زندگی سالم همراه با رژیم غذایی سالم و تحرک داشته باشید به مدت طولانی می توانید از نتایج آن لذت ببرید.

بارداری بعد از لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک باعث نازایی می شود؟

جراحی لیپوماتیک تاثیری روی باروری ندارد و مانعی برای آن نیست. بهتر است اگر می خواهید در آینده نزدیک باردار شوید تا قبل از فارغ شدن دست به جراحی نزنید و بعد از اینکه کودک خود را به دنیا آوردید طبق نظر جراح خود را برای جراحی آماده کنید.

لیپوماتیک چگونه بر باروری تاثیر می گذارد؟

همانطور که گفتیم لیپوماتیک باعث نازایی نمی شود بلکه بر عقیده برخی از دکترهای زنان و زایمان، تراکم چربی سبب ناباروری خانم ها می شود که با لیپوماتیک بر طرف شده و فرد می تواند باردار شود.

چه مدت پس از بارداری می توانم لیپوماتیک انجام دهم؟

اینکه بعد از زایمان چه مدت بعد می توانید لیپوماتیک انجام دهید، دوره خاصی برای آن تعریف نشده است. اما جراح همیشه توصیه می کند که برای انجام هر گونه عمل جراحی صبر کنید تا بدن شما بعد از زایمان بهبود یابد.

طبق توصیه جراحان تاپ کلینیک همیشه به خانم هایی که می خواهند بعد از زایمان لیپوماتیک را انجام دهند ابتدا با یک دکتر زنان و زایمان مشورت کنند که آیا بدنشان آمادگی این جراحی را دارد یا خیر؟

بعد از بارداری، بدن دچار تغییرات هورمونی و نوسانات وزنی می شود. گاهی بعد از زایمان و با ورزش ورژیم می توانید به فرم اولیه خود برگردید که در این صورت نیازی به جراحی نیست.

آیا لیپوماتیک پوست شل را نیز درمان می کند؟

بارداری زنان با توجه به واکنش های بدن وی برای هر کسی متفاوت است اما در کل همه خانم ها با پوستی شل مواجه می شوند به ویژه اگر کودک بزرگتر از حد متوسط خود باشد. در این صورت خانم ها برای رفع آن به روش هایی همچون لیپوماتیک یا آبدومینوپلاستی روی می آورند. برای برخی از خانم ها لیپوماتیک یک روش عالی است.

چرا فعالیت بدنی بعد از بارداری ضروری است؟

با لیپوماتیک سلول های چربی به طور کامل از بدن خارج شده اند و بعد از بارداری سول های چربی که در نواحی دیگر بدن وجود دارد قابلیت رشد نیز دارند به همین دلیل به خانم ها توصیه می شود که بلافاصله بعد از زایمان ورزش کردن را فراموش نکنند تا تناسب اندام آن ها به هم نریزد.

لیپوماتیک و بارداری

توصیه جراحان تاپ کلینیک

کسی که لیپوماتیک انجام داده است به راحتی می تواند بعد از آن بدون هیچ مشکلی باردار شود و هیچگونه مشکلی در بارداری نخواهد داشت. در لیپوماتیک، هیچ برش طولانی روی پوست زده نمی شود تنها چند شکاف کوچک برای عبور لوله کانولا ایجاد می شود.

ما در تاپ کلینیک همیشه به خانم ها توصیه می کنیم که برای انجام این عمل عجله نکنند و بعد از به دوران حاملگی و به دنیا آوردن کودک خود برای انجام آن اقدام کنید. چرا که بعد از بارداری پوست کمی افتاده می شود که با لیپوماتیک به راحتی می توان آن را برطرف کرد.

کاهش وزن یا احساس دوباره خود ممکن است کمی بیشتر از آنچه که انتظار دارید طول بکشد برای بهبودی بدن خود کمی صبور باشید. تا این جا شما را با لیپوماتیک  بارداری آشنا کردیم و به طور کامل به سوالات خانم ها که در جلسه مشاوره می پرسند جواب دادیم در صورتی که می خواهید این عمل را انجام دهید می توانید با ما در تاپ کلینیک تماس بگیرید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

سوالات متداول بارداری و لیپوماتیک

اضافه وزن در دوران بارداری چه تاثیری روی لیپوماتیک خواهد داشت؟

مهم نیست بعد از بارداری چقدر افزایش وزن پیدا می کنید چرا که مقدار چربی در نواحی جراحی شده به همان روش قبل نخواهد بود.

آیا لیپوماتیک باعث نازایی من می شود؟

لیپوماتیک هیچ تاثیری روی باروری شما ندارد و شما بعد از این جراحی طبق شرایط خاص می توانید مجددا باردار شوید.

تا چه مدت بعد از لیپوماتیک می توان باردار شد؟

شرایط بارداری برای خانم ها یکسان نیست اما به طور معمول بعد از 6 ماه که بدن بهبود یافت می توانید مجددا باردر شوید.

آیا لیپوماتیک مشکل ناباروری را حل می کند؟

طبق نظر بسیاری از متخصصین زنان، از علت های شایع کیست تخمدان و ناباروری، تجع چربی است که با لیپوماتیک این مشکل حل خواهد شد.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹