لیفت بینی به وسیله نخ یک درمان زیبایی کم تهاجمی و غیرجراحی برای زیبایی ظاهر تیغه و نوک بینی میباشد. بر خلاف جراحی بینی، لیفت بینی با نخ شامل برش، بیهوشی عمومی و پیوند پوست یا غضروف نمیباشد و به همین دلیل خطرات و عوارض جانبی این روش بسیار کم است. بیمار می‌توانید بلافاصله پس از درمان لیفت بینی با نخ، با ظاهری طبیعی از کلینیک مرخص شود.

در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل لیفت بینی با نخ چگونگی انجام و مزایای و معایب این روش بپردازیم.

لیفت بینی با نخ چیست

لیفت بینی با نخ یا (Nose lift with thread) یک روش غیرجراحی بینی با استفاده از نخ‌ های حل شدنی میباشد که از قند پیچیده‌ای به نام PDO (پلی دیوکسانون) تشکیل شده است که به دلیل مشخصات بسیار ایمن آن سال ‌هاست در کاربردهای زیست پزشکی و دارویی استفاده می‌شود. این ماده غیر آلرژیک و غیر آنتی ژن میباشد و همچنین کاملا تخریب ‌پذیر است، یعنی به مرور زمان مواد PDO کاملا در بدن جذب میشود.

این نخ‌ها طول و ضخامت مختلفی دارند. علاوه بر این، نوع نخی که مورد استفاده قرار میگیرد، کیفیت، اثربخشی، قدرت کششی، و قیمت درمان با این روش را تعیین می‌کند.

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود

کارکرد اصلی روش لیفت بینی با نخ به دلیل خاصیت نخ‌های مورد استفاده در این درمان میباشد.

نخ‌ها به عنوان یک پشتیبان باعث بالا رفتن و لیفت پل و نوک بینی می‌شوند، نخ‌های لیفت در خط وسط در امتداد تیغه بینی، پل و در نوک بینی قرار می‌گیرند. و در نتیجه باعث ایجاد ظاهری لیفت شده می‌شود و بینی شما را بلندتر، باریکتر و تیزتر به نظر می‌رساند.

علاوه بر این، نخ‌ها باعث تحریک تولید کلاژن در پوست میشوند که باعث بهبودی پس از درمان می‌شود.

پونزدر ادامه عمل لیفت بینی با نخ را گام به گام برای بیان خواهیم کرد:

 • مشاوره با پزشک: در ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک معتبر خواهید داشت. در این مشاوره، پزشک با شما راجب اینکه چه پیشرفت‌هایی برای بهبود ظاهر بینی شما لازم است و انتظار چه نوع نتایجی را باید از درمان لیفت بینی با نخ داشته باشید صحبت خواهد کرد.
 • ارزیابی اولیه: یک ارزیابی اولیه کامل از بینی شما گرفته می‌شود تا تعداد نخ‌های مورد نیاز را تعیین کند.
 • بررس وضعیت بینی: در روز شروع درمان، پزشک از شما از شما خواهد خواست که به شکلی دراز بکشید که صورت شما به سمت بالا خم شود. پزشک یک بار دیگر تناسب و ساختار بینی شما را بررسی خواهد کرد تا موقعیت نخ‌ها را برنامه ‌ریزی ‌کند.
 • علامت‌گذاری: پزشک پس از انجام ارزیابی ها و اندازه گیری‌های دقیق، صورت را علامت ‌گذاری خواهد کرد.
 • ضد عفونی کردن پوست بینی: به منظور کاهش خطر عفونت، پوست بینی به ویژه در نواحی که نخ‌ها وارد خواهند شد، ضد عفونی می‌شود.
 • بی‌حسی موضعی: بینی بی ‌حس می‌شود تا این روش بدون درد انجام شود. برای بی‌حسی ناحیه اغلب از کرم بی‌ حس کننده موضعی استفاده می‌شود.
 • ایجاد نقاط ورود نخ: از یک سوزن کوچک برای ایجاد یک نقطه ورودی در نوک بینی برای نخ‌ها استفاده می‌شود.
 • وارد کردن نخ‌ها: آخرین مرحله، وارد کردن نخ‌ها در نوک بینی و پل بینی است که به وسیله یک کانول بلانت به منظور هدایت نخ‌ها برای قرارگیری صحیح استفاده می‌شود و پس از قرار دادن نخ‌ها، کانول برداشته میشود.

مزایای لیفت بینی با نخ

پونزمزایای لیفت بینی با نخ عبارتند از:

 • نتایج دائمی نیست: بنابراین اگر از ظاهر آن راضی نیستید، نگران نباشید، چراکه نخ‌ها به طور طبیعی در بدن طی  6تا  8ماه حل می‌شوند.
 • راحتی: لیفت بینی با نخ بسیار کم هزینه ‌تر از جراحی بینی به روش سنتی میباشد.
 • بسیار ایمن و موثر: لیفت با نخ یک روش ایمن میباشد در صورت انجام توسط یک پزشک معتبر خطر را شامل نمیشود.
 • نتایج فوری: بلافاصله بعد از لیفت بینی با نخ میتوانید نتایج حاصل از آن را مشاهده کنید.
 • بدون از کار افتادگی: بیماران می‌توانند تقریبا بلافاصله بعد از لیفت با نخ کار و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.
 • بدون نیاز به بیهوشی

معایب و عوارض جانبی لیفت بینی با نخ

معایب و عوارض جانبی لیفت بینی با نخ

در صورتی که عمل لیفت بینی با نخ به درستی توسط یک پزشک معتبرانجام شده و مراقبت‌های بعد از آن به طور مناسب انجام شود، هیچگونه عوارضی بجز تورم جزئی، حساسیت و کبودی نقطه‌ای در محل درمان ایجاد نمی‌شود. این عوارض نیز تقریبا در تمام درمان‌های زیبایی که شامل سوزن می‌شوند، رایج و طبیعی میباشد.

با این حال، تکنیک اشتباه، رعایت نکردن مراحل استاندارد درمانی، انتخاب اشتباه نوع و تعداد نخ‌های لازم، قرار دادن نخ ها در محل نادرست، و از همه مهم تر عدم مهارت و دانش کافی پزشک در مورد آناتومی و مورفولوژی بینی می تواند باعث تشدید عوارض متعدد شود.

پونزعوارض احتمالی لیفت بینی با نخ به شرح زیر میباشد:

 • عفونت پوست بینی
 • انحراف پل بینی
 • عدم توانایی در دستیابی به ارتفاع مطلوب و مورد نظر بینی
 • بینی نامتناسب نسبت به صورت
 • بیرون آمدن نخ‌ها از پوست

لیفت بینی با نخ مناسب چه کسانی میباشد

افرادی که برای انجام این روش مناسب هستند، علاوه بر داشتن انتظارات معقول و نگرانی‌های قابل کنترل، باید دارای پوستی جوان باشند. اگر شخصی پوستی نازک و یا آسیب دیده ناشی از نور خورشید دارد، لیفت بینی با نخ برای او مناسب نمیباشد، چرا که ممکن است نخ ها قابل مشاهده یا قابل لمس باشند.

یکی دیگر از دلایلی که افراد مسن را برای انجام لیفت بینی با نخ به شک می اندازد، این است که بینی آنها احتمالا به دلیل کاهش حجم مربوط به سن و تحلیل استخوان ها در آن ناحیه دچار افتادگی شده است و اگر پزشک از دست دادن حجم زمینه‌ای را با فیلر جبران نکند، نتیجه‌ای ماندگار یا طبیعی حاصل نخواهد شد.


بیشتر بخوانید: رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی


در حالی که برخی از متخصصان این امر از تزریق فیلر به بینی در بیمارانی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته ‌اند، خودداری می‌کنند، اما نخ‌های بینی معمولا برای اشخاصی که جراحی بینی سنتی را انجام داده‌ اند بی ‌خطر است، البته تا زمانی که از ایمپلنت بینی استفاده نشده باشد.

لیفت بینی با نخ مناسب چه کسانی میباشد

 

اما با این حال، قرار دادن نخ‌ها در بینی ‌ای که قبلا جراحی شده می‌تواند به دلیل وجود بافت اسمار و پیوندهای غضروفی بسیار حساس و چالش برانگیز باشد.

سایر عوامل که ممکن است مانع انجام لیفت بینی با نخ شود شامل: حساسیت به مواد بخیه، عفونت یا التهاب فعال در ناحیه درمان و دروان بارداری یا شیردهی میباشد.

در پایان

لیفت کردن بینی یکی از روش‌های جدید در عمل  زیبایی بینی است که باعث پیشرفت‌های چشم‌گیری در این زمینه شده است. این تکنیک مدرن اگرچه برای همه مناسب نیست، در بعضی موارد نتایج بهتری از روش‌های دیگر خواهد داشت. روش‌های مختلفی برای لیفت وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به لیفت بینی با نخ، لیفت بینی با ژل، لیفت بینی با عمل و لیفت بینی با فیلر اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و و رزور و مشاوره زیبایی با کارشناسان تاپ کلینیک در تماس باشید تا برای درمان و حل مشکل بینی، به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

آیا لیفت بینی با نخ دردناک است؟

تنها ناراحتی که ممکن است احساس کنید زمانی است که داروی بی حسی تزریق می‌شود. داروی بی‌حسی با 4 سرنگ کوچک تزریق می‌شود.

زمان انجام لیفت بینی با نخ چقدر طول می‌کشد؟

عمل لیفت بینی با نخ حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت بینی با نخ بر اساس پیچیدگی عمل نسبت به هر شخص متفاوت میباشد و همچنین بسته عواملی مانند: ناحیه کل بینی یا فقط نوک و اینکه آیا نیاز است از فیلر برای ترکیب با لیفت بینی استفاده ‌شود یا خیر.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹