آیا لیفت بازو بدون جراحی امکان پذیر است؟

آیا لیفت بازو بدون جراحی امکان پذیر است؟

حتما شما هم برخی افراد را دیده اید که دچار افتادگی بازو هستند. این اتفاق بخاطر برخی دلایل از جمله افزایش سن، نوسانات وزن و به طور ارثی، در افراد شکل می گیرد یا بدلیل چین خوردگی های پوست بازو، وجود چربی های اضافی در زیر پوست و شل شدگی پوست، سبب ایجاد ظاهری زشت در بازو ها می شود.

روش های زیادی برای از بین بردن این افتادگی وجود دارد؛ ورزش کردن که یکی از این روش هاست موجب بهبود یافتن قدرت عضلات می شود، اما نمی تواند پوست اضافی بازو را که دارای حالت ارتجاعی است، برطرف کند.

در این صورت افراد به لیفت بازو اقدام می کنند. با این حال برخی افراد ترجیح می دهند بدون عمل جراحی لیف بازو انجام دهد. ما در این مقاله از تاپ کلینیک، به انواع روش های بدون جراحی لیفت بازو می پردازیم. با ما همراه باشید.

منظور از لیفت بازو چیست؟

براکیوپلاستی یا همان جراحی لیفت بازو، نوعی جراحی زیبایی می باشد. وقتی بانوان یا آقایان دچار شل شدن و افتادگی بازو می شوند، با فرایند لیفت بازو آن  مشکل برطرف و درمان می‌شود. در این فرایند، با کم کردن پوست اضافی، از بین بردن چربی اضافی و سفت و صاف شدن بافت، شل شدگی و افتادگی بازو را برطرف می‌کنند. این امر سبب خوش‌فرم و سفت شدن بازوان شما می‌شود.

براکیوپلاستی یا همان لیفت بازو به دو روش لیفت بازو با جراحی و روش‌های غیرجراحی صورت می گیرد. در ادامه به روش های غیر جراحی لیفت بازو می پردازیم.

انواع روش های غیر جراحی لیفت بازو

لیفت بازو به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. ولی برخی افراد بدلیل برش هایی که در روش جراحی انجام می شود، روش غیر جراحی را ترجیح می دهند.

پونز در زیر به روش های غیر جراحی لیفت بازو اشاره کردیم:

1 . اندولیفت بازو

یکی از روش های درمان با لیزربه صورت سرپایی و همچنین با حداقل تهاجم که معمولاً برای عمل های زیبایی داخل بافتی استفاده می شود، عمل اندولیفت می باشد. عمل اندولیفت بدون نیاز به اسکالپل، اسکار انجام می شود و همچنین بدون درد می باشد که سبب بازسازی، تقویت و کاهش شل بودن پوست می‌شود.

در این روش نتیجه پیشرفته‌ ترین تحقیقات پزشکی و تکنولوژیکی بوده و نتیجه های مؤثری چون عمل جراحی لیفتینگ را به همراه دارد.

منظور از لیفت بازو چیست؟اندولیفت بازو دوراز هرگونه مشکلات ناشی از جراحی مانند عوارض جانبی ناخوشایند و همچنین دوره نقاهت طولانی می باشد. از لیزر گرمایی که درجه‌ بندی شده است، چربی های بازو را ذوب می کند، و به طور همزمان از سوراخ های میکروسکوپی ایجاد شده‌ی بازو می ریزد. این کار سبب جمع شدن سریع پوست بازو می شود. این روش از طریق فیبرهای میکرونوری یک بار مصرف خاص که کمی نازکتر از مو می باشند، انجام شده و به آسانی به زیر پوست وارد می شود. سفت کردن پوست بازو هدف اصلی عمل اندولیفت می باشد.

2 . لیفت بازو با نخ

این نوع عمل کمی تهاجمی می باشد. لیفت بازو با نخ با بی حسی و ایجاد سوراخ های کوچک انجام می شود که به صورت قابل مشاهده رد زخم باقی نماند تا به دوره نقاهت طولانی مدت نیاز نداشته باشد. نتیجه انجام لیفت بازو با نخ را می توان بعد از 2 هفته که تورم کاملا از بین می رود، به طور واضح مشاهده کرد.

دو ماده پلی ال-لاکتیک اسید و کاپرولاکتون به طور طبیعی حل می شوند، و پوست تولید کلاژن بیشتر را شروع می کند و این قضیه سبب بهبود بافت، رنگ پوست وهمچنین هیدراتاسیون بازو می شود. نخ های آپتوس، یکی از پرکاربردترین نخ‌های مورد استفاده برای لیفت بازو می باشد که نسبت به سایر نخ‌های لیفت، ماندگاری بیشتری دارد.

3.لیفت بازو با لیزر

در لیفت بازو با لیزر، نور لیزر چربی اضافی را از طریق برش ایجاد شده در قسمت بالایی بازو را به مایع تبدیل می کند. بنابراین در لیفت بازو با لیزر با وارد شدن کمترین آسیب به بافت های اطراف، چربی ها راحت تر برداشته می شوند. همچنین انرژی لیزر سبب سفت شدن پوست و بهبود ظاهر سست آن می شود. معمولاً مراجعه کنندگان گرمی حاصل از لیزر را، به ماساژ سنگ داغ توصیف می کنند.

انواع روش های غیر جراحی لیفت بازوانرژی لیزر در طول درمان، به لایه عمیق چربی زیر پوستی انتقال یافته و روی سطح پوست دمای خنک را حفظ می کند. در لیفت بازو با لیزر دوران نقاهت بسیار کوتاه می باشد. بعد از لیفت بازو با لیزر، قسمت تحت درمان، گرم و مایل به قرمز خواهد بود که بعد از یک الی دو روز سریعا برطرف می شود.

4.لیفت بازو با هایفو

هایفو با تمرکزی که روی لایه های چربی دارد بر اثر حرارت، سبب نکروز سلول های چربی می شود. در لیفت بازو با هایفو در نواحی انتخابی بازوهای شما، سلول های چربی برای همیشه از بین می روند. به مرور زمان، به طور طبیعی، بدن بافت‌های چربی را حذف می کند. همچنین کلاژن های ایجاد شده سبب انقباض پوست بازو می شود. در نتیجه پوست بازو در عرض هشت الی دوازده هفته ترمیم و جمع می شود.


بیشتر بخوانید: هزینه براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو چقدر است؟


5.لیفت بازو با اولتراپی

بعضی از روش های درمانی که سبب سفت شدن پوست می شوند، از انرژی متمرکز فراصوت استفاده می نمایند. در اعماق خاص، این انرژی پوست را گرم می کند، به همین دلیل سبب تحریک تولید کلاژن شده و در نتیجه به سفت ‌تر شدن پوست بازو کمک می کند. درمان لیفت بازو با اولتراپی، از طریق دسته دستگاه پروب انجام می شود و از طریق سطح پوست، امواج اولتراسوند را منتقل می کند. سفت کردن پوست توسط اولتراسوند، یکی از روش های ایمنی می باشد.

6. لیفت بازو با کرایولیپولیز

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کاهش چربی بازو، کرایولیپولیز می باشد. برای حذف سلول های چربی سراسر بدن، از جمله قسمت داخلی و خارجی ران، معده، باسن، زانو، چربی سینه بند، زیر بغل، غبغب و از این دستگاه استفاده می شود. این روش بسیار منحصر به فرد است چون یک روش کاهش چربی غیر تهاجمی می باشد که سلول های چربی را بدون نیاز به زمان بهبودی، به طور دائمی از بدن حذف می کند. به طور معمول یک جلسه کرایولیپولیز، 35 الی 60 دقیقه طول می کشد.

لیفت بازو برای چه کسانی مناسب است؟

  1. افرادی دارای شرایط جسمانی سالم و نرمال هستند.
  2. افرادی که از دخانیات و سیگار استفاده نمی کنند.
  3. افرادی که نگاهی مثبت و واقع بینانه نسبت به نتایج لیفت بازو دارند.
  4. افرادی که بخاطر سنشان در ناحیه پوست بازو دچار سستی و افتادگی شدید شده اند.
  5. افراد بزرگسالی که هیچ گونه اضافه وزنی ندارند و نسبت به سن خود دارای وزن پایدار هستند.
  6. افرادی که هیچ گونه منع پزشکی نیستند.

 

مزایای لیفت بازو

مزایای لیفت بازو

  • چربی ها و پوست اضافی زیر بغل تا قسمت آرنج برداشته می شود.
  • با صاف شدن چروک ها و پوست، شکل بازو زیبا می شود.
  • ظاهری با دوام و زیبا برای بازوها ایجاد می شود

 

نتیجه گیری

چربی های اضافی در زیر پوست و افتادگی یا شل شدگی پوست، سبب ایجاد ظاهری زشت در بازو ها می شود. افراد برای درمان این مشکل، به لیفت بازو رو می آورند؛ اما بدلیل بروز عوارض بعد جراحی پشیمان شده و ترجیح می دهند بدون عمل جراحی لیف بازو انجام دهد.

ما در این مقاله از تاپ کلینیک، لیفت بازو به همراه انواع روش های غیر جراحی برای شما ارائه دادیم. اگر بعد از خواندن این مقاله، سوال یا ابهامی در خصوص لیفت بازو دارید، می توانید با شماره گیری 09394216199 با متخصصان با تجربه و مجرب تاپ کلینیک در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

لیفت بازو به چه روش هایی انجام می شود؟

لیفت بازو به روش های جراحی و غیر جراحی انجام می شود؛ که براساس نیاز فرد توسط پزشک معالج به او توصیه میشود.

روش های غیر جراحی لیفت بازو کدامند؟

روش های غیر جراحی لیفت بازو، هایفو و لیفت بازو با لیزر، اندولیفت، اولتراپی، کرایولیپولیز و لیفت بازو با نخ می باشد.

آیا همه می توانند لیفت بازو انجام دهند؟

خیر، فقط برخی افراد که دارای شرایط بالا هستند می توانند لیفت بازو انجام دهند.

براکیوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹