بهترین سن جراحی بینی

بینی تاثیر زیادی روی زیبایی و تناسب اندام دارد. بسیاری از جوانان حساسیت زیادی به بینی خود دارند در حالی که بینی ان ها تا پایان سن بلوغ رشد خواهد کرد و اندازه آن تغییر خواهد کرد.

بیشتر مراجعه کنندگان و کسانی که از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس بوده اند تنها سوالشان در مورد جراحی بینی، زمان مناسب برای انجام آن بوده است.

به همین منظور ما به طور کامل در این مطلب در مورد زمان مناسب برای جراحی بینی با شما صحبت خواهیم کرد. اگر این سوال ذهن شما را هم مشغول کرده است این مقاله را حتما مطالعه کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

چرا سن برای عمل بینی مهم است؟

بهترین سن برای عمل بینی، رسیدن به بلوغ کامل جسمی است. همچنین نباید از سن جوانی و دوران سلامت و شادابی پوست صورت نیز زیاد فاصله گرفت.

معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی سن مناسبی برای انجام رینوپلاستی است.

در این بازه سنی، فرد به بلوغ کامل رسیده و اجزای صورت کاملا رشد کرده‌اند؛ تصمیم فرد از سر احساسات و شرایط خاص دوران نوجوانی نیست و همچنین هنوز پوست خاصیت الاستیک و کشسانی خود را از دست نداده است.

شرایط بدنی در هر فرد متفاوت است پس اگر در مورد جراحی بینی تصمیم خود را گرفته‌اید، بهتر است با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مشورت کنید.

جراحی زیبایی بینی پیش از رسیدن به بلوغ کامل، در رشد صورت فرد تاثیرات بسیار منفی خواهد گذاشت به گونه‌ای که ممکن است چهره فرد در بزرگسالی از حالت نرمال خارج شود.

در نوجوانان متقاضی جراحی زیبایی بینی نیاز است آزمایشات قبل از عمل بیشتری برای بررسی رشد استخوان ها گرفته شود.

رینوپلاستی در سنین بالا نیز با مشکل ترمیم دیرهنگام روبرو خواهد شد.

رینوپلاستی در سن پایین

حداقل سن عمل بینی در دختران و پسران

کمترین سن جراحی بینی، در دخترها معمولا ۱۶ سال و در پسرها ۱۸ سال است. البته رسیدن به بلوغ کامل در هر فرد با دیگری متفاوت خواهد بود. جراح پلاستیک باید وضعیت رشد اجزای صورت و رسیدن به بلوغ کامل را بررسی کند.

اگر صورت فرد و غضروف‌ های بینی از رشد کردن باز ایستاده باشد، می‌توان برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرد.

حداکثر سن برای انجام جراحی بینی

بیشترین سن جراحی بینی، معمولا ۶۰ سالگی در نظر گرفته می‌شود. پس از این سن، خاصیت ارتجاعی پوست به اندازه‌ای کاهش می‌یابد که نمی‌توان در فرم بینی یا بالا بردن نوک بینی به نتایج رضایت‌بخش یا ماندگاری دست یافت.

هر چه سن بالاتر برود، پوست صورت دچار افتادگی بیشتری می‌شود و در اثر آن، نوک بینی نیز دچار افتادگی خواهد شد.

حداقل سن عمل بینی

عمل بینی زود هنگام

جدا از همه‌ی نکاتی که گفته شد، باز هم ممکن است فردی پیش از سن بلوغ به انجام عمل جراحی بینی نیاز پیدا کند.

انجام عمل بینی زود هنگام برای دختران زیر ۱۶ سال و پسران زیر ۱۸ سال، حتما باید توسط جراح فوق تخصص ماهر و باتجربه انجام شود.

برای مثال هنگامی که تیغه بینی فرد در سنین کودکی یا نوجوانی دچار انحراف است و تنفس او را با اختلال مواجه می‌کند، می‌توان از عمل بینی سپتوپلاستی کمک گرفت.

بهترین زمان برای دانش آموزان

اگر یک دانش‌آموز یا دانشجو متقاضی عمل بینی باشد، فصل تابستان بهترین زمان جهت انجام آن است.

در این صورت زمان زیادی برای بهبودی و عادت کردن به بینی جدید خود خواهند داشت، زیرا حدود دو ماه جهت بهبود کامل نیاز است.

حداکثر سن برای رینوپلاستی

بهترین سن برای انجام عمل بینی

بهترین سن زمانی است که رشد بینی تکمیل شده و به وضعیت پایدار رسیده باشد و بهترین فرد جهت تشخیص این وضعیت خود شما هستید.

این حالت زمانی است که بینی به مدت بیشتر از یک سال تغییری نکرده باشد. انجام عمل زیبایی بینی تا زمان توقف کامل رشد و پایان یافتن دوران بلوغ امکان پذیر نیست.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

تا این جا شما را با زمان مناسب برای جراحی بینی آشنا کردیم و گفتیم که یک جراح خوب چقدر می تواند در این زمینه به شما کمک کند و تنها به منافع خود فکر نکند.

قبل از اینکه برای رفع مشکل خود اقدام کنید حتما با یک جراح متخصص در این زمینه مشورت کنید و انتظارات خود را از این عمل بیان کنید تا جراح شما را به خوبی راهنمایی کند. بدون مشورت کردن در این زمینه ممکن است از نتایج این عمل ناراضی باشید.

حراحان جراحان تاپ کلینیک با 12 سال سابقه در امر زیبایی در خدمت شما هستند و شما می توانید برای راهنمایی و مشاوره بیشتر همین حالا تماس بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد بهترین سن جراحی بینی به طور کامل توضیح داده ایم. توجه داشته باشید که شرایط بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است پس قبل از انجام جراحی بینی بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی و تاثیر دارو های مختلف بر عمل بینی می توانید با مشاوران متخصص ما در حوزه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول سن مناسب برای عمل بینی

1_ چه زمانی برای عمل بینی دانش آموزان مناسب است؟

فصل تابستان بهترین زمان برای انجام عمل بینی است چون به دوماه برای بهبود نیاز دارید.

2_ چرا سن مناسب برای عمل بینی مهم است؟

بهترین سن رسیدن به بلوغ جسمی است چون اجزای صورت کاملا رشد کرده اند که توضیحات تکمیلی در این مقاله درج شده است.

 3_حداقل سن لازم برای عمل بینی کی است؟

کمترین سن جراحی برای دختران 16 سال و در پسران 18 سال است.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹