علت ورم بعد از ابدومینوپلاستی و درمان آن

ورم شکم و درمان آن در ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک روش نوین برای از بین بردن چربی های نواحی شکم و پهلو است. برخی از خانم ها به دلیل ترس از عوارض این عمل از انجام آن خودداری می کنند در حالی که با ورزش و رژیم نمی توانند شکم افتاده خود را درمان کنند.

عوارض جراحی برای همه ما آشنا است یکی از عوارضی که همه خانم ها از آن می ترسند ورم شکم است که ما در این مطلب به طور کامل در مورد علت و درمان و همچنین پیشگیری آن صحبت می کنیم.

بهتر است که برای انجام یک عمل جراحی در مورد کل جزئیات آن بخوانید شاید گاها عوارض کلمه بزرگی به چشم بیاید اما با چند راهکار ساده بتوان آن را درمان یا  از آن پیشگیری کرد.

ورم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

یکی از پیامدهای قابل انتظار بعد از ابدومینوپلاستی، ورم کردن ناحیه جراحی شده است. ورم کردن به نوع تکنیک و مهارت زیاد پزشک در ارتباط نیست. در واقع ورم کردن نوعی پاسخ سیستم ایمنی بدن برای ترمیم جای زخم است.

ماندگاری این ورم با توجه به وضعیت هر فرد متفاوت است. این ورم چیزی غیر قابل انتظار نیست اما راه هایی نیز وجود دارد که می توانید به کمک آن از مقدار آن بکاهید.

در ادامه ابتدا در مورد علت و سپس راهکارهایی برای پیشگیری و درمان عنوان می کنیم.

چرا بعد از ابدومینوپلاستی، شکم دچار تورم می شود؟

طی جراحی ابدومینوپلاستی، چربی و پوست اضافه ناحیه شکم برداشته می شود و برای برداشتن آن، جراح برش هایی را در ناحیه شکم ایجاد می کند.

بعد از جراحی جای زخم باید ترمیم شود به همین دلیل گلبول های سفید و ترکیبات طبیعی بدن که وظیفه ترمیم و بازسازی جای زخم را دارند به ناحیه مورد نظر هجوم می آوردند به همین دلیل در محل برش تورم ایجاد می شود.

ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی

اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی

تنها کار برای جلوگیری از عوارض جراحی خود شما هستید. در ابتدا یک جراح معتبر پیدا کنید و مراقبت های قبل و بعد از عمل را به خوبی انجام دهید. توجه کنید که جای زخم نباید عفونت کند. برای جلوگیری از عفونت زخم حتما محل آن را تمییز نگه دارید و جای زخم را دستکاری نکنید.

راه های درمان ورم شکم بعد از جراحی

زمانی که جراحی شده اید، قعالیت فیزیکی زیاد دوران نقاهت شما را کند می کند. در مورد عمل ابدومینوپلاستی فعالیت زیاد شما باعث ورم بیشتر و ماندگاری طولانی مدت آن می شود.

در مرحله اول کارهایی همانند خرید و کارهایی دیگرتان را قبل از عمل انجام دهید و حتما از یک نفر برای کارهایتان تا چند روز کمک بخواهید.

 راه های درمان ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی:

  • نوشیدن آب و مایعات به اندازه کافی برای جلوگیری از کم آبی بدن
  • داشتن رژیم غذایی مناسب
  • ترک دخانیات و مشروبات الکلی
  • مصرف نکردن غذاهای پر نمک
  • رعایت بهداشت فردی
  • استفاده از گن
  • در چند هفته اول بصورت کوتاه قدم بزنید.
  • مصرف داروی ضد التهاب زیر نظر جراح

جلوگیری از ورم ابدومینوپلاستی

ورم شکم بعد از ابدومبنوپلاستی چقدر می ماند؟

این ورم بسته به شرایط فرد و همچنین مقدار عمل وی به تدریج از بین می رود. توجه داشته باشید که این ورم جزئی است و بسته به وضعیتتان بین 2 ماه الی یک سال زمان می برد.

البته مقدار این ورم را در یک حالت تصور نکنید چرا که بعد از دو ماه بخش اعظم ورم از بین می رود و می توانید نتایج آن را ببینید.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

در این مطلب به طور کامل در مورد علت و درمان ورم شکم بعد از جراحی شکم صحبت کردیم. با مراقبت هایی که در اینجا ذکر کردیم می توانید این ورم را به حداقل برسانید.

فراموش نکنید که هر چند وقت یک بار به دکتر خود مراجعه کنید و سوالات و نگرانی هایی که طی این مدت برایتان پیش می آید را با او در میان بگذارید.

بدون نگرانی و همین حالا برای زیبایی بدنتان تصمیم بگیرید و با مشاوران ما تماس بگیرید و از نتیجه جراحی و اندام ایده آلتان لذت ببرید.

سوالات متداول ورم بعد از ابدومینوپلاستی

سریع ترین راه برای کاهش تورم چیست؟

سریع ترین راه برای کاهش تورم استفاده از داروی مسکن و ضد التهاب است که پزشک آن را تجویز می کند.

آیا پوشیدن گن به کاهش تورم کمک می کند؟

گن با ایجاد فشار ملایم از آب آوردن شکم جلوگیری می کند و تورم را تسکین می دهد همچنین مانع باز شدن بخیه ها می شود.

تا چه زمانی باید از گن استفاده کرد؟

مدت زمان استفاده از گن به شرایط شما و میزان جراحی تان بستگی دارد و معمولا بین 4 الی 6 هفته است.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹