سوتین بعد جراحی ماموپلاستی | آیا استفاده از سوتین طبی بعد از جراحی ضروری است؟

جراحی ماموپلاستی | آیا استفاده از سوتین طبی بعد از جراحی ضروری است؟

شرایط اندام هایی مانند سینه با گذشت زمان دچار تغییر شده و ممکن است نحوه انجام امور روزمره افراد را با مشکل مواجه نماید.

ماموپلاستی یا جراحی تغییر سایز سینه برای افرادی که از این مشکلات رنج برده و قصد تغییر شکل سینه خود را دارند، گزینه مناسبی می تواند باشد.

متقاضیان بعد از انجام این جراحی ماموپلاستی با صلاحدید پزشک متخصص، عموما دوره نقاهتی تقریبا دو ماهه را سپری می کنند و در این مدت از آنها خواسته می شود تا برای بهبودی سریع تر از سوتین های طبی مخصوصی استفاده نمایند.

آنچه که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم، آشنایی با سوتین های طبی، ویژگی های سوتین طبی مناسب، قیمت سوتین های طبی و هدف از پوشیدن سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه است، لذا از شما دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

سوتین طبی ماموپلاستی چیست؟

سوتین ماموپلاستی یک نوع سوتین طبی است که افرادی است که به تازگی جراحی ماموپلاستی را انجام داده اند یا در حال بهبودی و گذراندن دوره نقاهت این جراحی هستند. به منظور ترمیم و بهبود محل جراحی از آن استفاده میکنند.

سوتین های ماموپلاستی، گن های مخصوصی هستند که در دوره های چند ماهه بعد از عمل، با توصیه پزشک استفاده می شوند.

طراحی این سوتین ها به شکلی انجام گرفته که در حالت های مختلف ایستاده، خوابیده و … وزن افراد به این قسمت ها منتقل نشده و از آسیب دیدن بخیه های محل جراحی جلو گیری شود.

استفاده از این سوتین ها که به شکل های ورزشی نیز گاها به فروش می رسند، برای حفظ شکل و فرم سینه اهمیت زیادی دارد.

آیا استفاده از سوتین طبی بعد از عمل ماموپلاستی ضروری است؟

بله، باید بعد از جراحی ماموپلاستی از سوتین طبی مخصوصی که پزشک توصیه میکند استفاده کنید، این سوتین های طبی به حفظ شکل طبیعی سینه در حین بهبودی کمک می کند و همچنین در حالی که پانسمان شما را در جای خود نگه می دارد درد و تورم سینه ها را هم کنترل می کند، برای همین پوشیدن سوتین طبی پس از جراحی سینه، برای دستیابی به سینه زیبا و خوش فرم ضروری است.

چه زمانی از سوتین های طبی استفاده می شود؟

  • اعمال جراحی ماموپلاستی یا بازسازی پستان
  • کوچک کردن و بزرگ کردن سینه
  • ترمیم افتادگی های پستان
  • رژیم های لاغری زیبایی
  • رژیم های لاغری پس از زایمان
  • فرم دهنده روزانه سینه

اهمیت استفاده از سوتین های مخصوص طبی بعد از عمل

سوتین های ماموپلاستی، گن های مخصوصی هستند که در دوره های چند ماهه بعد از عمل، با توصیه پزشک استفاده می شوند.

طراحی این سوتین ها به شکلی انجام گرفته که در حالت های مختلف ایستاده، خوابیده و … وزن افراد به این قسمت ها منتقل نشده و از آسیب دیدن بخیه های محل جراحی جلو گیری شود.

استفاده از این سوتین ها که به شکل های ورزشی نیز گاها به فروش می رسند، برای حفظ شکل و فرم سینه اهمیت زیادی دارد.

اهمیت استفاده از سوتین های مخصوص طبی بعد از عمل

ویژگی های سوتین مناسب برای عمل ماموپلاستی

مدل و ویژگی های سوتین طبی بر اساس نوع عمل سینه مشخص شده و فرد طبق توصیه پزشک متخصص اقدام به تهیه آن می کند.

در این موارد به تشخیص پزشک، استفاده از سوتین هایی که قفل آن در جلو سینه قرار دارد و با استفاده از آنها بدون وارد کردن فشار اضافه به ناحیه جراحی و تقسیم فشار بر ناحیه های مختلف ستون فقرات، فرد می تواند حرکات روزمره خود را به خوبی انجام دهد.

به طور کلی می توان گفت دوره زمانی استفاده از این سوتین ها سه الی شش ماه می باشد؛ بر اساس معاینات انجام گرفته توسط پزشک ممکن است مدت زمان بیشتری هم مورد نیاز باشد.

برخی از ویژگی های کلیدی که یک سوتین طبی مناسب باید داشته باشد، عبارتند از:

  • بدون سیم
  • پارچه نرم
  • قابلیت تنظیم
  • بند بلند

قیمت سوتین های طبی

با توجه به تنوع بسیار کالا در بازار نمیتوان قیمت دقیق برای سوتین طبی ماموپلاستی اعلام کرد اما قیمت این سوتین های طبی بسته به نوع، جنس و برند آن تعیین میشود.

بهترین سوتین برای سینه های دارای بخیه در ناحیه بازو

به طور کلی انتخاب سوتین مناسب برای فرد توسط پزشک متخصص انجام گرفته و او بر اساس نوع جراحی و شرایط برش های انجام گرفته در جراحی، بهترین مدل سوتین موجود را به وی معرفی می کند.

همانطور که اشاره شد این سوتین ها در انواع مدل های ورزشی و طبی به فروش می رسند و شما محدودیتی برای تهیه و استفاده از آنها نخواهید داشت.

در این مدل عمل جراحی، باید از سوتین هایی استفاده کرد که بستن آن، فشار اضافه ای به نواحی مختلف بازو و ناحیه جراحی ایجاد نکند؛ استفاده از سوتین هایی که قفل آن در جلو سینه قرار دارد و فرد نیازمند اعمال هیچ فشاری به دست‌ها برای پوشیدن سوتین ندارد، بهترین گزینه ای است که در اختیار دارید.

ویژگی های سوتین مناسب برای عمل ماموپلاستی

هدف از پوشیدن سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه

اصلی ترین هدف استفاده از گن های مخصوص طبی را می توان مراقبت از سینه و انتقال فشارهای وارد به قسمت شانه و سایر قسمت های بدن دانست؛ در این حالت سرعت بهبودی بخیه ها کمتر نشده و فشارهای اضافی به آنها وارد نمی شود؛ به این ترتیب کبودی و تورم جراحی نیز در مدت چند هفته کمتر می شود.

لازم به ذکر است، در مواردی که از پروتز سینه استفاده می شود، سوتین های مخصوص می توانند به تثبیت شدن جای پروتز و کاهش تورم کمک شایانی کنند.

نتایج حاصل از عمل ماموپلاستی

به اعتقاد پزشکان در مواقعی که تکنیک مناسبی برای جراحی ماموپلاستی انتخاب شده باشد، عوارض جراحی ماموپلاستی به حداقل رسیده و عمل دوره نقاهت نسبتا کوتاهی خواهد داشت؛ و در مقابل در صورت انتخاب روش نامناسب، ما شاهد مشکلاتی نظیر درد ناحیه گردن و شانه در بیمار خواهیم بود.

لذا شما باید در انتخاب جراح و کلینیک زیبایی مورد نظر خود کمال دقت را به خرج دهید تا به این وسیله، علاوه بر برطرف کردن مشکلات و کاهش درد ناشی از شانه و گردن، از بهبود شرایط سینه ها بر اساس سلیقه خود مطمئن شوید.

عمل جراحی موفقیت آمیز می تواند باعث شود تا برخی محدودیت های فرد برای انجام امور روزمره برطرف شود.

عموما به بیماران توصیه می شود که در دوره نقاهت این جراحی از پوشیدن لباس هایی که موجب درد و ناراحتی می شود اجتناب کنند؛ چرا که در برخی مواقع این درد نشانه ای از عدم ترمیم کامل سینه بوده و می تواند زمینه سازی مشکلات دیگری شود؛ لذا نباید یک زمان مشخص را برای تمام افراد در نظر گرفت و هر بیمار با توجه به شرایطی که تجربه می کند باید اقدامات لازم را انجام دهد.

نتایج حاصل از عمل ماموپلاستی

سخن آخر

جراحی ماموپلاستی یا تغییر سایز سینه بر اساس نیاز و سلیقه متقاضیان در سه حالت افزایشی،کاهشی و ترمیمی انجام میشود که افراد بعد از انجام آن وارد دوره نقاهت چند ماهه می شوند؛ استفاده از سوتین های طبی مخصوص یکی از روش هایی است که پزشکان برای کنترل فرم سینه در این دوره توصیه میکنند.

در این مقاله به بررسی استفاده از سوتین طبی بعد از جراحی ماموپلاستی و ضرورت آن پرداختیم؛ چنانچه در این مورد نیاز به راهنمایی دارید، با مشاورین ما در تاپ کلینیک، کلینیک تخصصی زیبایی در تهران، تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی ماموپلاستی، مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

سوالات متداول

استفاده از گن های طبی شامل چه مزایایی برای بیماران در دوره نقاهت خواهد بود؟

این سوتین ها با حفظ فرم سینه ها و ایجاد اتصال مناسب به بدن، وزن سینه را بر روی بدن منتقل کرده و از ایجاد فشار بر روی آنها جلوگیری می کنند.

مدت زمان استفاده از سوتین های طبی ماموپلاستی چه میزانی می باشد؟

استفاده مداوم از این سوتین ها برای مدت زمان حداقل ۳ الی ۶ ماه بعد از عمل توصیه می شود.

بهترین سوتین برای سینه های دارای بخیه در ناحیه بازو چه سوتینی می باشد؟

اطلاعات مربوط به این سوتین ها در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

ماموپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹