همه چیز درباره افتادگی ابرو

افتادگی ابرو یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که بیشتر به علت بالا رفتن سن، یا بنابر دلایل دیگری برای مردم اتفاق می­ افتد.

کنار آمدن با افتادگی ابرو و تغییراتی که در ظاهر ایجاد می­ کند، به خصوص برای خانم­ ها، کار آسانی نیست. افتادگی ابرو ممکن است برای هر دو چشم یا فقط یک چشم به وجود بیاید.

افزایش چین و چروک صورت، پیر تر به نظر رسیدن فرد، ظاهر خسته و ناراحت و کاهش میدان دید از مشکلاتی هستند که افتادگی ابرو برای فرد ایجاد می کند.

عوارض آزار دهنده ی افتادگی ابرو باعث می­ شود تا همه به دنبال درمان آن باشند. برای رفع این عارضه باید به پزشک و جراح زیبایی مراجعه کنید.

گرچه ممکن است این عمل جزو عمل های زیبایی باشد؛ اما خاصیت درمانی هم دارد و کمک می کند میدان دید فرد دوباره به حالت اول خود بازگردد. افتادگی ابرو همچنین دو نوع جزئی و وخیم هم دارد که در موارد جزئی معمولا با کمک دارو، بوتاکس و لیفت برطرف می ­شود.

سردرد، یکی دیگر از عوارض افتادگی پلک است. فرد مدام تلاش می کند تا چشم های خود را باز تر کند و عضلات خسته می­ شوند و در پی آن سردرد بوجود می آید.

در ادامه این مقاله با تاپ کلینیک – کلینیک تخصصی زیبایی در تهران همراه باشید تا به بررسی همه چیز درباره افتادگی ابرو بپردازیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

افتادگی ابرو یعنی چه

افتادگی ابرو یا Ptosis، به عارضه‌ای گفته میشود که در آن ابروها به‌دلیل افزایش سن، با از دست دادن چربی‌، کاهش کلاژنسازی و همچنین افتادگی پیشانی و اطراف چشم، حالت افتاده به خود می‌گیرند. البته این عارضه در جوانی به‌دلایل دیگری نیز می‌تواند اتفاق بیفتد، که در ادامه به بررسی دقیق ترین علل افتادگی پلک خواهیم پرداخت.

علل افتادگی ابرو چیست؟

افتادگی ابرو علت های زیادی نمی­ تواند داشته باشد و مهم ترین آن نیز سن است.

دلایل دیگر نیز برای افتادگی ابرو هستند:

  • بالا رفتن سن

بالا رفتن سن، دلیل عمده‌ی افتادگی ابرو است و بیشتر کسانی که به دنبال درمان افتادگی ابروی خود هستند، به علت تغییراتی که در سنین بالا برایشان اتفاق افتاده، به پزشک مراجعه می کنند.

با افزایش سن به دلیل آتروفی تاندون های نگهدارنده ی اطراف چشم و تحلیل رفتن بافت پوست در اثر کاهش چربی فرق سر و پیشانی و شقیقه ها، از برجستگی پوست کاسته شده، ابرو پایین آمده و حالت افتاده به خود می گیرد. شل شدگی و افتادگی پوست به مرور و با افزایش سن کاملا طبیعی است.

گاهی ممکن است افتادگی ابرو به علت چین هایی باشد که بر روی پیشانی می افتد و باعث می ‌شود که پوست پایین آمده و ابرو افتاده به نظر برسد. با افزایش سن همچنین تولید کلاژن و الاستین در در پوست کم می شود. الاستین و کلاژن دو ماده هستند که باعث جوان سازی و سفت ماندن پوست می شوند و نبود آنها هم در نهایت باعث می شود پوست پیر تر بشود.

  • بیماری

برخی بیماری ها و تاثیراتی که ممکن است بر پوست بگذارند، عامل افتادگی پوست هستند.

  • ژنتیک

برخی افراد به صورت طبیعی و از همان ابتدا که به دنیا می ­آیند، حالت ابرو های افتاده دارند. در این افراد هم ممکن است افتادگی ابرو باعث نارضایتی از چهره یا کاهش میدان دید بشود.

علل افتادگی ابرو چیست؟

روش های درمان افتادگی ابرو

فردی که افتادگی ابرو دارد، ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کند. پزشک تشخیص می دهد که افتادگی پلک تا چه حد بوده و برای درمان آن باید چه کاری را انجام بدهد.

مشورت با دکتر را هرگز نادیده نگیرید؛ این کار کمک می­ کند بهتر تصمیم بگیرید.

یک روش که از قدیم استفاده می شده، تتو است که برخی از خانم ­ها برای پوشاندن افتادگی ابرو استفاده می ­کنند. تتو برای افتادگی ابرو با درجه ی کم مناسب است و اگر افتادگی ابرو زیاد باشد، تتو حتی باعث نمایان تر شدن افتادگی می شود.

1- لیفت ابرو با جراحی

جراحی روشی سریع است و نتیجه دقیقا مطابق با میل شما خواهد بود.

با جراحی لیفت ابرو، فاصله ی بین ابرو و پلک به حالت نرمال بر می‌ گردد ( یعنی میدان دید هم نرمال می‌‌ شود)؛ پف پلک کاملا می خوابد و چین و چروک ها از بین می روند.

نباید از کلمه ی جراحی در مورد لیفت بترسید! این جراحی کاملا با توجه به آناتومی پلک و آبروی شما انجام می شود و با رعایت نکاتی ساده، هیچ ردی باقی نمی گذارد. مهم ترین نکته درباره‌ی جراحی لیفت این است که بعد از مدتی نیازی به تکرار ندارد؛ سایر روش ها را باید تمدید کنید.

این مورد خود به چند روش تقسیم می شود:

  • روش آندوسکوپی

در این روش جراح با برش های کوچکی بر قسمت های معین، ماهیچه ها را جا به جا کرده و بافت و چربی اضافی را بر می دارد.

  • روش مستقیم

جراح با ایجاد شکاف بر روی پیشانی، پوست اضافی را جدا می کند. اثرات باقی مانده از این روش بیش از سایر روش ها است و مدت بیشتری طول می کشد تا بهبود پیدا کند.

  • روش پریتریکال

جراح برش را بر روش پیشانی و خط رویش مو ایجاد می کند تا اثری که بعد از جراحی باقی می ماند، صفر باشد. البته انتخاب این روش برای جراحی بستگی به عوامل زیادی دارد. مثل: سن، نظر بیمار، خط رویش موها.

روش های درمان افتادگی ابرو

2- تزریق بوتاکس

این روش به این دلیل که نیازی به جراحی ندارد را افراد زیادی امتحان می کنند؛ اما باید بدانید که نتیجه ی جراحی بسیار قابل قبول تر خواهد بود.

بوتاکس همانطور که گفته شد هر چند وقت باید تکرار بشود و نتیجه دایمی ندارد. روش بوتاکس به این صورت است که پزشک ماده بوتاکس را به نواحی که نیاز به پر شدن دارد تزریق می کند و پوست مجدد حالت جوان به خود می گیرد.

سعی کنید اگر روش بوتاکس را انتخاب کردید، حتما آن را در جایی مناسب و قابل اطمینان انجام بدهید.

همچنین پیشنهاد می کنیم که اگر روش تزریق بوتاکس را برای خود انتخاب کرده اید، مقاله مناسب ترین کاندید برای تزریق بوتاکس چه کسی است؟ را مطالعه فرمایید تا از تناسب شرایط خود برای این روش آگاه شوید.

3- لیفت ابرو با نخ

در این روش از نخ قابل جذب برای کشیدن پوست به سمت بالا استفاده می­ کنند. این روش نیاز به تکرار دارد و اثرات آن دایمی نیست.

روش های جدید لیفت ابرو

از روش های جدید لیفت ابرو می توان به شیوه لیفت ابرو به روش هایفوتراپی اشاره کرد، که با استفاده از امواج انجام می شود و مانند لیزر دستگاهی مخصوص دارد.

این روش بسیار راحت و مناسب است؛ اما نیاز به دستگاه لیزر دارد که ممکن است برخی کلینیک ها آن را نداشته باشند. لیزر با تولید کلاژن در پوست ماهیچه های اطراف ابرو را منقبض کرده و پوست را به سمت بالا می کشد.

هزینه های درمان افتادگی ابرو

هزینه های درمان افتادگی ابرو

به طور کلی کسانی که ابرو های افتاده دارند، خطوط عمیق در پیشانی دارند. افرادی که خطوط و چین و چروک بین ابرو دارند، می ­‌توانند لیفت ابرو انجام بدهند.

هر کدام از روش های ذکر شده طبیعتا قیمت متفاوتی دارند. هزینه ای که شما در نهایت پرداخت می کنید، تا حد زیادی هم به شدت افتادگی ابروی شما و کاری که پزشک انجام داده است مربوط می شود.

هزینه های جراحی لیفت و لیفت با نخ از سایر موارد بیشتر است. نکته ی دیگری که در نظر داشته باشید این است که هر جایی که قیمت پایین تری برای جراحی تعیین کند، لزوما مناسب تر نیست.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی افتادگی پلک پرداختیم و علل و روش های درمانی این عارضه را نیز بررسی کردیم. توجه داشته باشید که درمان افتادگی ابرو باید حتما توسط پزشک متخصص و جراح با سابقه انجام بشود تا نتیجه ی مثبتی از جراحی حاصل شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص افتادگی پلک و درمان آن میتوانید از طریق شماره زیر با کارشناسان با تجربه تاپ کلینیک تماس بگیرد و از خدمات مشاوره رایگان ما نیز بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول

افتادگی ابرو چه علت هایی می تواند داشته باشد؟

بالا رفتن سن – برخی بیماری ها که بر پوست تاثیر می گذارند – ژنتیک

هزینه های درمان و جراحی افتادگی ابرو چقدر است؟

هر کدام از روش های درمان افتادگی ابرو طبیعتا قیمت متفاوتی دارند. شما برای دریافت مشاوره جراحی افتادگی ابرو و اطلاع از هزینه های آن، می توانید با تلفن تاپ کلینیک (مرکز تخصصی زیبایی در تهران) تماس حاصل فرمایید.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹