انواع فرم و شکل لب ها و نحوه مراقبت از آن ها

انواع فرم لب

هر فردی لبهایی با شکل و رنگ متفاوتی با سایر افراد دارد در صورتی که با نوع لب خود آشنایی داشته باشید بهتر از آن مراقبت کرده و از نظر زیبایی نمای بهتری در آن ایجاد می کنید. لبخند اخم و سایر حرکات لب به برقراری ارتباط شما با دیگران کمک می کند  پس برای یادگیری چگونگی طبقه بندی لب ها و چگونگی درک آن ها و نحوه مراقبت از لب هایتان خواندن مطالب زیر را ادامه دهید.

انواع لب ها

همان طور که گفته شد لب ها انواع مختلفی دارند و برای هر فرد متفاوت است و به اندازه اثر انگشت بی نظیر هستند چرا که از چاپ لب و زاویه سازی لب می توان برای شناسایی افراد استفاده کرد. در زیر با انواع شکل لب ها و همچنین الگوی لب ها آشنا شوید.

الگوی لب ها

محققان پنج الگوی لب را یافته اند که به نوع آن ها می پردازیم.

این پنج الگو به شرح زیر است:

  1. خطوط عمودی که در کل لب یا بخشی از لب ها جریان داشته باشد
  2.  خطوط شاخه ای Y شکل که در لب جریان دارد.
  3. خطوط متقاطع
  4. خطوط شبکه
  5. خطوط مختلط

انواع فرم لبانواع لب ها از نظر ظاهری

لب ها به روش های مختلفی قابل طبقه بندی هستند یکی از این راه ها شکل ظاهری لب ها است که نمونه هایی از آن همراه با نکات اصلاحی توضیح داده شده است.

لب های قطور

لب های قطور یا همان لب های گوشتی که امروزه بسیاری از خانم ها آرزوی آن را دارند و از روش های برجسته سازی لب نیز استفاده می کنند، اغلب زیبا بوده  و حاشیه و کناره های خارجی زیبایی داشته و هنگام استفاده از برق لب نمایی درخشان و ویژه ای دارد.

لب های باریک

فرم لب بالا و پایین باریک است و کشسانی به دو طرف صورت دارد و برای مشخص کردن حاشیه های خارجی لب باید از مداد لب استفاده کنید. اغلب برای برجسته سازی این لب ها از تزریق ژل یا چربی نیز استفاده می کنند.

لب های غیر قرنطینه

در این نوع لب ها لبه خارجی لب ممکن است بالاتر از زاویه کناری لب باشد که با یک خط لب می توان آن را برطرف کرد.

لب افتاده

زاویه های کناری لب دچار افتادگی شده اند و این نوع لب جذابیت بیشتری دارد.

لب های صاف

لب های صاف بهترین فرم لب هستند که در لمس صاف و نرم هستند و نمایی یکسان و یک نواخت دارند. بهترین حالت برای آرایش این نوع لب ها استفاده از خط لب بصورت دقیق شکل فرم خط خارجی لب با رژ لب همان رنگ و یا پررنگ تر از آن است.قبل و بعد تزریق ژل بوتاکس

لب های خشک

لب هایی که به سرعت خشک و پوسته پوسته می شوند که در این صورت بهتر است از بوم لب و یا وازلین، کره نارگیل و کره دانه های روغنی استفاده کنید. مراقبت از لب های خشک بسیار مهم است. برای برداشتن بافت مرده حداقل هفته ای یک بار آن را با مسواک نرم استفاده کنید.

لب هایی با شکل پر

لب های پر که امروزه مورد پسند همگان است البته این لب ها ممکن است که قرینه نباشند ولی با آرایش و خط لب صحیح می توان آن را برطرف کرد.

این لب ها ظاهری منحنی و زیبایی دارند و مورد علاقه افراد زیادی هستند اگر لب هایی پری دارید بهترین توصیه ما به شما استفاده از مرطوب کننده های لب برای مرطوب ساختن آن ها و استفاده از رژ لب با رنگ های کمرنگ و متناسب با پوست و استایل ظاهریتان بدون استفاده از خط لب است.

لب های گرد

لب های غنچه ای و گرد که چهره ای جذاب به شما می دهد در استفاده از این لب ها استفاده از بوم رنگ های براق متناسب با آرایش چشم می توان استفاده کرد.

لب های بی شکل

منظور لب هایی است که شکل خاصی ندارند و حاشیه خارجی آن ها زیاد واضح نیست و باید با استفاده از خط لب برای آن حاشیه کشید برای انتخاب بهترین رنگ روی صورت خود انواع رنگ ها را امتحان کنید و یا مداد همرنگ لب خود را انتخاب کنید.فرم لب

لب های پهن

لب هایی با ویژگی بزرگ و وسیع با کشسانی زیادی می باشد. برای جذاب کردن این لب ها خط لب را در حاشیه داخلی آن کشیده و زاویه های لب را خالی بگذارید.

لب های غیر یک نواخت

لب های که هم شکل هم نیستند که البته این مشکل با آرایش حل شدنی است برای این کار خط لب خوشرنگ را انتخاب کرده و زاویه های آن را برطرف کنید سپس با رژ لب مناسب داخل لب را پر کنید.

چگونه می توان از لب خود مراقبت کرد؟

مهم نیست با چه شکل لب متولد شده اید، شما می توانید با مراقبت از آنها ظاهر خود را بهبود ببخشید.

در اینجا ما چند روش برای نگه داشتن لب های شما معرفی می کنیم:

  • اگر در هوای خشک و سرد و یا آفتابی زندگی می کنید  لب و کلا بدن خود را مرطوب  نگه دارید و از روغن نارگیل، آلوورا و ویتامین E استفاده کنید.
  • اگر از یک محصول تجاری لب استفاده می کنید مواد آن را بررسی کنید چون موادی مانند روغن کرچک یا روغن کافور نقش مهمی در خشکی لب ها دارد.
  • اجازه ندهید لب هایتان بیش از حد خسته شود.

شکل و فرم و زیبایی لب ها  به تفاوت های منطقه ای و همچنین فرهنگ عامه بستگی دارد و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوع لب شما به شخصیت شما بستگی دارد.

هر چه پیر می شوید لب ها نازک تر می شود پس جای تعجبی ندارد که تقویت لب محبوب است و چون لب ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند حالت لب ها را نیز با گریم و آرایش به فرم دلخواه تغییر دهید و یا اگر نیاز به برجسته کردن لب هایتان دارید با مشاوران تاپ کلینیک با چند سال سابقه ی کار در این زمینه تماس بگیرید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *