انواع فرم و شکل لب ها + نحوه مراقبت از آن ها

انواع فرم و شکل لب ها

هر فردی لبهایی با شکل و رنگ متفاوتی با سایر افراد دارد. در صورتی که با نوع لب خود آشنایی داشته باشید، بهتر از آن مراقبت کرده و از نظر زیبایی نمای بهتری در آن ایجاد می کنید.

لبخند اخم و سایر حرکات لب به برقراری ارتباط شما با دیگران کمک می کند  پس برای یادگیری چگونگی طبقه بندی لب ها و چگونگی درک آن ها و نحوه مراقبت از لب هایتان خواندن مطالب زیر را ادامه دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرم دهی و مراقبت از لب ها، مشاوره و رزرو آنلاین میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

انواع لب ها

همان طور که گفته شد لب ها انواع مختلفی دارند و برای هر فرد متفاوت است و به اندازه اثر انگشت بی نظیر هستند چرا که از چاپ لب و زاویه سازی لب می توان برای شناسایی افراد استفاده کرد. در زیر با انواع شکل لب ها و همچنین الگوی لب ها آشنا شوید.

الگوی لب ها

محققان پنج الگوی لب را یافته اند که به نوع آن ها می پردازیم. این پنج الگو به شرح زیر است:

  1. خطوط عمودی که در کل لب یا بخشی از لب ها جریان داشته باشد
  2.  خطوط شاخه ای Y شکل که در لب جریان دارد.
  3. خطوط متقاطع
  4. خطوط شبکه
  5. خطوط مختلط

انواع فرم و شکل لب ها

انواع لب ها از نظر ظاهری

لب ها به روش های مختلفی قابل طبقه بندی هستند یکی از این راه ها شکل ظاهری لب ها است که نمونه هایی از آن همراه با نکات اصلاحی توضیح داده شده است.

لب های قطور

لب های قطور یا همان لب های گوشتی که امروزه بسیاری از خانم ها آرزوی آن را دارند و از روش های برجسته سازی لب نیز استفاده می کنند، اغلب زیبا بوده و حاشیه و کناره های خارجی زیبایی داشته و هنگام استفاده از برق لب نمایی درخشان و ویژه ای دارد.

لب های باریک

فرم لب بالا و پایین باریک است و کشسانی به دو طرف صورت دارد و برای مشخص کردن حاشیه های خارجی لب باید از مداد لب استفاده کنید.

اغلب برای برجسته سازی این لب ها از تزریق ژل یا چربی نیز استفاده می کنند. برای راهنمایی بیشتر در مورد تزریق چربی به لب می توانید وارد صفحه همه چیز در مورد تزریق چربی لب شوید.

لب های غیر قرنطینه

در این نوع لب ها لبه خارجی لب ممکن است بالاتر از زاویه کناری لب باشد که با یک خط لب می توان آن را برطرف کرد.

لب افتاده

زاویه های کناری لب دچار افتادگی شده اند و این نوع لب جذابیت بیشتری دارد.

لب های صاف

لب های صاف بهترین فرم لب هستند که در لمس صاف و نرم هستند و نمایی یکسان و یک نواخت دارند. بهترین حالت برای آرایش این نوع لب ها استفاده از خط لب بصورت دقیق شکل فرم خط خارجی لب با رژ لب همان رنگ و یا پررنگ تر از آن است.

انواع فرم و شکل لب ها

لب های خشک

لب هایی که به سرعت خشک و پوسته پوسته می شوند که در این صورت بهتر است از بوم لب و یا وازلین، کره نارگیل و کره دانه های روغنی استفاده کنید. مراقبت از لب های خشک بسیار مهم است. برای برداشتن بافت مرده حداقل هفته ای یک بار آن را با مسواک نرم استفاده کنید.

لب هایی با شکل پر

لب های پر که امروزه مورد پسند همگان است البته این لب ها ممکن است که قرینه نباشند ولی با آرایش و خط لب صحیح می توان آن را برطرف کرد.

این لب ها ظاهری منحنی و زیبایی دارند و مورد علاقه افراد زیادی هستند اگر لب هایی پری دارید بهترین توصیه ما به شما استفاده از مرطوب کننده های لب برای مرطوب ساختن آن ها و استفاده از رژ لب با رنگ های کمرنگ و متناسب با پوست و استایل ظاهریتان بدون استفاده از خط لب است.

لب های گرد

لب های غنچه ای و گرد که چهره ای جذاب به شما می دهد در استفاده از این لب ها استفاده از بوم رنگ های براق متناسب با آرایش چشم می توان استفاده کرد.

لب های بی شکل

منظور لب هایی است که شکل خاصی ندارند و حاشیه خارجی آن ها زیاد واضح نیست و باید با استفاده از خط لب برای آن حاشیه کشید برای انتخاب بهترین رنگ روی صورت خود انواع رنگ ها را امتحان کنید و یا مداد همرنگ لب خود را انتخاب کنید.

انواع فرم لب

لب های پهن

لب هایی با ویژگی بزرگ و وسیع با کشسانی زیادی می باشد. برای جذاب کردن این لب ها خط لب را در حاشیه داخلی آن کشیده و زاویه های لب را خالی بگذارید.

لب های غیر یک نواخت

لب های که هم شکل هم نیستند که البته این مشکل با آرایش حل شدنی است برای این کار خط لب خوشرنگ را انتخاب کرده و زاویه های آن را برطرف کنید سپس با رژ لب مناسب داخل لب را پر کنید.

چگونه از لب خود مراقبت کنیم؟

مهم نیست با چه شکل لب متولد شده اید، شما می توانید با مراقبت از آنها ظاهر خود را بهبود ببخشید.

در اینجا ما چند روش برای نگه داشتن لب های شما معرفی می کنیم:

  • اگر در هوای خشک و سرد و یا آفتابی زندگی می کنید  لب و کلا بدن خود را مرطوب نگه دارید و از روغن نارگیل، آلوورا و ویتامین E استفاده کنید.
  • اگر از یک محصول تجاری لب استفاده می کنید مواد آن را بررسی کنید چون موادی مانند روغن کرچک یا روغن کافور نقش مهمی در خشکی لب ها دارد.
  • اجازه ندهید لب هایتان بیش از حد خسته شود.

توصیه مشاورین تاپ کلینیک

شکل و فرم و زیبایی لب ها  به تفاوت های منطقه ای و همچنین فرهنگ عامه بستگی دارد و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوع لب شما به شخصیت شما بستگی دارد.

هرچه پیرتر می شوید لب هایتان نازک تر می شود پس مراقبت از آن را جدی بگیرید. حالت لب هایتان را با گریم به فرم دلخواه تغیییر دهید و اگر نیازی به برجسته کردن لب ها دارید با مشاوران ما تماس بگیرید.

انواع روش های فرم دهی به لب ها

با افزایش سن ممکن است  لب ها رنگ، شکل و شفافیت خود را از دست بدهند. لب ها  نازک و باریک می شوند اما با استفاده از تکنیک هایی میتوان به لب های باریک و نازک فرم داد و بین آنها تعادل ایجاد کرد.

درادامه به شرح 5 روش جهت فرم دهی به لب ها اشاره کرده ایم:

۱- تزریق چربی لب

یکی از راه های برجسته سازی و اصلاح فرم لب، تزریق چربی به لب می باشد.لازم به ذکر است جهت تزریق چربی به لب از چربی بدن خود فرد استفاده می شود.

معمولا حدود نصف چربی تزریق شدهبه لب  در لب ها باقی می ماند. فرآیند تزریق نیزحدود 30 دقیقه طول میکشد و بعد از 2 الی 3 هفته نتیجه نهایی را قابل مشاهده میشود.

۲- تزریق ژل لب یا فیلر لب

یکی از بهترین راه های فرم دهی لب تزریق ژل به لب میباشد، ژل های مختلفی جهت تزریق به لب وجود دارند، ماندگاری تزریق ژل ها کوتاه مدت است و معمولا بین یک تا سه سال ماندگاری دارند. مدت زمان تزریق ژل حدود نهایتا 30 دقیقه طول میکشد.

با استفاده از تزریق ژل لب میتوان طرح لب را نیز اصلاح نمود.

۳- فرم دهی لب با نخ

در این روش از نخ‌های قابل تجزیه استفاده می‌کنند تا به تقویت کلاژن در لب‌ها کمک کند و باعث فرم دهی لب ها شود. و یک نوع جراحی سرپای میباشد این روش برای مناسب افرادی است که قصد استفاده از ژل های پر کننده را ندارند.

۴- فرم دهی لب با لیزر

دستگاه لیزرعلاوه برفرم دهی لب ها باعث جوانسازی نیز میشود. این روش بین 3 تا پنج جلسه با ایجاد حجم بیشتر از طریق تولید کلاژن  در داخل لب، حجم آن‌ها را افزایش می دهد.

۵- جراحی لب

  • جراحی لب از داخل

در جراحی از طریق برش هایی که در داخل دهان ایجاد میشود، با تغییر بافت های داخلی باعث تغییر در شکل و فرم لب ها میشود.

  • جراحی لب از بیرون

در این جراحی میتوان از بیرون فرم و حجم لب را طور همزمان تغییر داد.

در پایان

لب های زیبا  چهره هر فردی را جذاب تر مبکنند به خصوص کسانی که لب های خوش فرمی ندارند، امروزه در جهان برای از بین بردن مشکلات وفرم دهی به لب روش های متنوعی به وجود آمده که می تواند لب های برجسته و برآمده به میزان دلخواه را برای شما فراهم کنند. در این مقاله از تاپ کلینیک به بررسی انواع فرم و شکل لب ها و نحوه مراقبت از آن ها پرداختیم و جزئیات کاملی را ارائه کردیم. جهت دریافت مشاوره تخصصی برای فرم دهی و مراقب از لب ها میتوانید از طریق شماره زیر با متخصصین تاپ کلینیک در ارتباط باشید.

09394216199

سوالات متداول

نحوه مراقبت از لب ها چگونه است؟

روش های متنوعی برای مراقبت از لب ها وجود دارند که در این مقاله به شرح آنها پرداخته ایم.

چند نوع روش برای فرم دهی به لب ها وجود دارد؟

روش ها و تکنیک های مختلفی برای فرم دهی به لب ها وجود دارد از جمله: تزریق چربی برای فرم دهی به لب ها، تزریق ژل به لب ها و… که جزئیات تکمیلی در این مقاله ارائه شده است.

متفرقهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹