بینی استخوانی چیست و تفاوت آن با گوشتی

بینی استخوانی و گوشتی

اولین موضوعی که در جلسه مشاوره و ویزیت برای جراحی رینوپلاستی مد نظر قرار می گیرد، نوع بینی فرد است. ضخامت پوست بینی تعیین کننده نوع بینی خواهد بود.

برای شناخت بهتر نوع بینی بهتر است ابتدا با ساختمان بینی آشنا شویم. پوست و لایه عضلانی زیر آن، اسکلت بینی که شامل غضروف و استخوان است و پوشش داخلی متشکل از مخاط و پوست است.

پوست نقش به سزایی در فرم دادن به بینی دارد و مخصوصا در قسمت های پایینی بینی این تاثیر را بیشتر مشاهده می کنیم.

هرچه ضخامت پوست کمتر و میزان انعطاف آن بیشتر باشد، جراح توانایی بیشتری در فرم دادن خصوصا به نوک بینی خواهد داشت.

در بینی های استخوانی شاهد پوست ظریف تر و انعطاف پذیری بیشتری هستیم. بینی های گوشتی کیفیت پایین تری را در نوک بینی نسبت به بینی های استخوانی دارند.

علاوه بر تبحر و تجربه جراح در شکل دادن به بینی نوع بینی نیز بر نتیجه جراحی موثر است.

با این حال بهترین جراح بینی کسی است که بتواند تکنیک های مناسبی را برای هر بینی پیاده سازی کند و میزان رضایت از نتیجه جراحی را افزایش دهد. در ادامه به بررسی دقیق تر بینی های استخوانی و گوشتی، تفاوت آنها و هزینه این جراحی میپردازیم و با بهترین جراح بینی نیز آشنا خواهیم شد، با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

آشنایی با بینی های استخوانی و گوشتی

برای اینکه بتوانید نوع بینی خود را بشناسید در ادامه به ویژگی های بینی های استخوانی و گوشتی پرداخته ایم:

بینی استخوانی

بینی های استخوانی از پوست نازک و بافت استخوانی محکم و میزان کافی بانک غضروفی برخوردار هستند.

در بیشتر افرادی که بینی استخوانی دارند، شاهد قوز خفیفی در ناحیه تیغه بینی هستیم. اکثر افراد داوطلب جراحی زیبایی بینی، برای برداشتن قوز بینی و ایجاد فرمی زیباتر در بینی خود اقدام به انجام جراحی بینی می کنند.

رینوپلاستی

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم تری هستند. غضروف های ضعیف و نازک از دیگر ویژگی های بینی های گوشتی است.

در بینی های گوشتی ضخامت و سنگینی پوست، بر غضروف های نازک و ضعیف اثر گذاشته و منجر به پهنا و افتادگی نوک بینی می شود.

تصور بسیاری از مردم این است که بینی استخوانی حتما باید قوز داشته باشد و لزوما پوست بهتری دارد و جراحی راحت تری نسبت به بینی گوشتی دارد.

ولی باید در نظر داشته باشید ممکن است یک بینی قوز داشته باشد ولی پوست نوک و کناره های بینی از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، جزو بینی های گوشتی قرار می گیرد.

بینی هایی هم وجود دارند که در قسمت تیغه میانی قوز ندارند ولی جزو بینی های استخوانی هستند.

هر چه مشکلات بینی در قسمت پوست بیشتر باشد گوشتی تر می شود و هر چقدر جنس بینی در قسمت پوست بهتر باشد و مشکلات موجود در قسمت استخوانی و غضروفی بینی باشد بینی استخوانی است.

رینوپلاستی

تفاوت جراحی در بینی های گوشتی و بینی های استخوانی

سوالی که برای بسیاری پیش می آید این است که تفاوت در جراحی بینی استخوانی و گوشتی در چیست؟

افراد دارای بینی های استخوانی کاندیداهای بهتری برای عمل بینی هستند. با این وجود، جراح ماهر می تواند با اجرای تکنیک های روز و استاندار نتیجه موفقیت آمیزی از جراحی بینی گوشتی بگیرد.

رینوپلاستی بینی های گوشتی دشوار تر از جراحی بینی استخوانی است و پزشکان ترجیح می دهند بین دو فرد با بینی گوشتی و استخوانی فردی که بینی استخوانی دارد تحت جراحی قرار گیرد.

نتیجه ای که از جراحی از این دو نوع بینی گرفته می شود بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و نتیجه نهایی در چهره و فرم صورت فرد تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

علاوه بر مهارت جراح و مواردی که ذکر کردیم ضخامت و جنس گوشت بیمار فاکتور مهمی در نتیجه جراحی است.

بینی های گوشتی که پوست ضخیم و پوست چربی دارند، جراحان در سال های گذشته بر این اعتقاد بودند که برداشت زیاد از این غضروف موجب بهبود ظاهر بینی می شود.

اما در سال های اخیر جراحان زیبایی خصوصا متخصصین گوش و حلق و بینی تاکید بسیاری بر تقویت عناصر قسمت زیرین پوست مانند غضروف استخوان دارند.

برای برداشت عناصر زیرین پوست ضخیم، زخم هایی به وجود می آید که سبب می شود فرو رفتگی ها و اسکار هایی دائمی در پوست ایجاد شود که نتیجه را برای برخی ناخوشایند کند با این حال اگر تقویت مد نظر گرفته شود و با مهارت تمام جراحی گردد می توان نتیجه خوبی را از جراحی گرفت.رینوپلاستی

بهترین جراح بینی گوشتی و استخوانی در تهران

برای انجام عمل بینی یا هر جراحی دیگر به دنبال هزینه ارزان نباشید و سلامت خود را به خطر نیندازید. بهترین جراح را برای انجام عمل بینی انتخاب کنید تا دوباه مجبور به جراحی ترمیمی نشوید.

مرکز تخصصی زیبایی تاپ کلینیک یکی از مراکز بسیار معتبر در زمینه جراحی بینی است که بهترین جراحان متخصص و فوق تخصص زیبایی تهران در این مرکز برای ارائه خدمات به بیماران متقاضی جراحی رینوپلاستی جمع شده اند.

یک بار و درست هزینه کنید.

ویژگی جراحان تاپ کلینیک:

 • دانش و تجربه فراوان
 • ترکیب هنر و زیبایی
 • مشاوره و راهنمایی رایگان
 • برنامه ریزی متناسب با نیاز هر بیمار
 • تیم حرفه ای و کارآزموده
 • مقرون به صرفه
 • مشاوره بعد از عمل
 • بیشترین میزان کیفیت

هزینه جراحی بینی استخوانی و گوشتی

هزینه جراحی بینی  از 15 میلیون الی ۸۰ میلیون تومان متغییر است، موارد بسیار زیادی در روند تعیین هزینه عمل رینوپلاستی تاثیر گذارند که مهمترین آن ها عبارتند از:

 • منطقه جغرافیایی
 • هزینه بیهوشی و داروی بیهوشی.
 • نوع جراحی بینی
 • دستمزد جراح که با توجه به تجربه و تخصص پزشک تا حد بسیار زیادی می تواند متغیر باشد. هر چه جراح با تجربه تر و حرفه ای تر باشد، دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.
 • نوع بیمه مورد استفاده بیمار.
 • دارو هایی که قبل و بعد از جراحی بینی مورد استفاده قرار میگرد که این دارو ها کاملا متناسب با شرایط هر بیمار تعیین می شود.
 • تجهیزات مورد استفاده در حین عمل که با توجه به تکنیک جراحی تعیین می شود.

اگر تمایل دارید با هزینه معقول و مناسب و با یکی از بهترین جراحان بینی تهران عمل زیبایی بینی انجام دهید، تاپ کلینیک بهترین گزینه است، تاپ کلینیک با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مراجعه کنندگان، این فرصت را در اختیار بیماران قرار دهد تا با صرف کم ترین زمان ،هزینه ای مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت به زیبایی دلخواه خود برسند.

روش های جراحی های بینی های گوشتی و استخوانی

جراحی بینی به دو روش زیر انجام می گیرد:

 • جراحی باز: علاوه بر برش های داخلی در قسمت کلوما نیز برش کوچکی ایجاد می شود.
 • جراحی بسته: تمامی برش ها درون بینی ایجاد می شود و هیچ برشی بر روی کلوما ایجاد نمی شود.

سخن پایانی

انتخاب بهترین کلنیک جراحی بینی و رینوپلاستی و ماهرترین جراح عمل بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ممکن است جراح شما از تجربه و دانش کافی برخوردار نباشد و بینی شما را چه از نوع استخوانی چه از نوع گوشتی را نتواند به شکل خوب و مناسب فرم دهد.

علاوه بر این رعایت نکات و اقدامات مهم قبل از عمل بینی بر نتیجه جراحی موثر است و به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل میتوانید با مشاوران متخصص ما در زمینه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و ضمن دریافت پاسخ سوالات و ابهامات خود از خدمات مشاوره رایگان ما نیز بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول تفاوت بینی استخوانی با گوشتی

آیا جراجی بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است؟

هیچ تفاوتی در جراحی بینی استخوانی و گوشتی وجود ندارد و نتیجه هر دو عمل یکسان است.

 تفاوت جراحی بینی استخوانی با گوشتی چیست؟

جراحی بینی استخوانی به دلیل تراشیدن بینی، حساسیت زیادی نسبت به جراحی بینی گوشتی دارد. دوره نقاهت بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی است و اگر درست عمل نشود برگشت پذیر است.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته چیست؟

تفاوت این دو جراحی در ناحیه برش است. جراحان به دلیل داشتن دید باز از روش جراحی باز استفادده می کنند و به دلیل نداشتن دید کافی از جراحی بسته کمتر استفاده می کنند.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹