رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی چیست

جراحی زیبایی رینوپلاستی چگونه است ؟

جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل هایی است که امروزه انجام می شود. افرادی که قصد برطرف کردن معایب و نواقص بینی خود را دارند، از این روش برای برطرف کردن آن استفاده می کنند. جراحی زیبایی بینی یکی از پر متقاضی ترین جراحی های زیبایی در ایران است. لغت رینوپلاستی تشکیل شده از دو کلمه رینو و پلاستی است که رینو  به معنای بینی و پلاستیک به معنای جراحی به منظور زیبا کردن و اصلاح فرم است. در جراحی بینی یا رینوپلاستی تغییر شکل و ظاهر بینی به منظور زیبا‌‌ سازی و اصلاح فرم آن با حفظ عملکردهای طبیعی بینی انجام می شود.

رینوپلاستی در واقع به عملی گفته می شود که در طی آن جراح با استفاده از تکنیک‌های جراحی پلاستیک، اقدام به تغییر ظاهر و اصلاح و زیباسازی بینی می کند تا ظاهر بینی بهبود پیدا کرده و نواقص آن برطرف شود. البته جراح این نکته را هم در نظر می گیرد که بعد از جراحی مشکلاتی از قبیل مشکل تنفسی برای فرد ایجاد نشود.

رینوپلاستی یا عمل بینیرینوپلاستی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند؟

 • بزرگی اندازه بینی
 • قوز بینی
 • زاویه کم بین بینی، لب و افتادگی نوک بینی
 • بینی پهن
 • بزرگی سوراخ های بینی
 • فاصله زیاد نوک بینی تا صورت
 • عدم قرینگی بینی
 • ظاهر نامناسب بعد از جراحی

نکته: زمانی می توان در جراحی بینی رینوپلاستی بهترین نتیجه را گرفت که تنها با استفاده از تکنیک های ظریف و محافظه کارانه و با حفظ فرم طبیعی بینی آن را اصلاح کرد. به همین دلیل بهتر است برای رضایت هر چه بیشتر از جراحی های فانتزی اجتناب کنید.

در این جراحی کیفیت پوست  نیز بسیار مهم است که از طریق آزمایشات و عکس های رنگی و یکسان قبل از عمل انجام و با تکرار آن ها وضعیت پوست مشخص می شود.

رینوپلاستیآیا عمل رینوپلاستی خطرناک است؟

بحث های بسیار زیادی در مورد خطرناک و یا بی خطر بودن این عمل وجود دارد. حقیقت این است که اگر فردی به طور کامل و خوب معاینه شود و تمامی موارد احتمالی بررسی و تکنیک مناسب فرد انتخاب شود، این عمل هیچ خطری برای او نخواهد داشت. با این حال ممکن است عوارض کمی به وجود آید که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. به همین منظور حتما پیش از عمل با دکتر خود مشورت کنید.

آیا رینوپلاستی مشکل تنگی نفس به دنبال خواهد داشت؟

در عمل جراحی بینی با استفاده از متدهای قدیم، بخش عمده ای از غضروف بینی برداشته و همچنین استخوان های بالای بینی به شدت شکسته و خرد می شود تا بتوان فرم بینی را اصلاح کرد. اما با استفاده از روش های جدید، کمترین میزان غضروف برداشته می شود. در روش قدیم که روش تخریبی بود، غالبا پره های بینی به داخل فرو می رفت و هنگام تنفس مشکلاتی از قبیل تنفس صدادار را به دنبال داشت، که درمان این عارضه نیز بسیار مشکل بوده و هست. در روش رینوپلاستی با توجه به این که هدف کمترین میزان تخریب است، غالبا این عارضه کمتر پیش می آید و در صورتی که بیمار به موضوع تنفس خود اهمیت می دهد، این نکته را باید مد نظر قرار دهد که نوک بینی نباید بسیار باریک باشد، چرا که فضای تنفس از بین می رود. با رعایت این موارد، احتمال مشکل تنفسی پس از عمل بینی بسیار کاهش می یابد.

بیهوشی در عمل جراحی بینیعوارض ظاهری پس از جراحی بینی

پس از جراحی زیبایی بینی، عوارض ظاهری ممکن است رخ بدهند که بهتر است پیش از اقدام به جراحی از آن ها آگاه باشید.

1-عدم تقارن سوراخ های بینی

به طور معمول جراح بینی پیش از عمل، سوراخ بینی فرد را به طور دقیق اندازه گیری می کند. اما ممکن است به دلیل تورم حاصل از عمل، مشکل عدم تقارن سوراخ بینی به وجود آید که اغلب پس از برطرف شدن تورم و کاهش آن، این اختلاف نیز از بین می رود.

2-زینی شکل شدن بینی

این مشکل به دلیل تراشیدن بیش از حد استخوان پشت بینی به وجود می آید. اگر جراح کم تجربه باشد و یا اندازه گیری های خود را به درستی انجام نداده باشد، ممکن است این عارضه به وجود آید.

3-آسیب به پوست بینی

در صورتی که جراح در حین  عمل دقت نکرده و به پوست بینی آسیب برساند، ممکن است پوست سیاه شده و از بین برود. بدترین عارضه پس از عمل بینی، آسیب پوستی است که ترمیم آن به شدت سخت است.

4- باریک شدن بیش از حد نوک بینی

این عارضه اغلب به علت اصرار بیش از حد فرد به وجود می آید که نه تنها ظاهر آن را زیبا نمی کند، بلکه باعث می شود بینی فرد، غیر طبیعی و مصنوعی دیده شود.

5- بینی خوکی شکل

زاویه مناسب برای نوک بینی خانم ها ۱۱۰  درجه و آقایان 90 درجه است. در صورتی که جراح به این اندازه های استاندارد توجه نکند، نوک بینی بیش از اندازه بالا رفته و ظاهر آن بسیار نامطلوب خواهد شد. این عارضه اصطلاحاً بینی خوکی شکل نام دارد.

6- کوچک شدن بیش از حد پره های بینی

در افرادی که بینی گوشتی دارند و یا پره های بینی آن ها بیش از حد بزرگ است، با کوچک کردن پره های بینی می توان به ظاهر بسیار زیبایی رسید. اما در صورتی که این کوچک کردن بیش از حد مجاز انجام شود، علاوه بر آن که ظاهر زیبای خود را از دست خواهد داد، مشکلات تنفسی را نیز به دنبال خواهد داشت.

7- بزرگ و کوچک شدن پره وسط بینی

در صورتی که جراح دقت به خرج ندهد و پره وسطی بینی را در محلی متناسب با پره های بیرونی قرار ندهد، ممکن است پره ها به سمت داخل یا بیرون بینی قرار بگیرد که در این صورت ظاهر نازیبایی در نیم رخ فرد به وجود خواهد آورد.

عمل جراحی رینوپلاستیپس از جراحی بینی چه مواردی را باید رعایت کنید؟

جراحی رینوپلاستی اغلب یک تا دو ساعت زمان می‌برد و در برخی موارد ممکن است بیشتر از این زمان طول بکشد. پس از عمل، احتمال بروز تورم و کبودی در اطراف چشم و بینی بسیار زیاد است و وجود سردردهای طولانی و خونریزی بینی نیز امری بسیار طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در برخی موارد نیز احتمال خشکی بینی وجود دارد.

 • در صورتی که سیگاری هستید باید حتما تا زمان بهبودی کامل پس از عمل رینوپلاستی، از سیگار کشیدن پرهیز کنید.
 • باید تا مدتی از بلند کردن وسایل و جسم سخت اجتناب کنید تا فشاری به بینی وارد نشود.
 • ورزش های سنگین تا دو ماه اول پس از جراحی بینی باید کنار گذاشته شوند.
 • در صورتی که بینی شما پس از جراحی بینی با گچ بسته شده است، برای باز کردن گچ و معاینه به پزشک مراجعه کنید و از بازکردن گچ بینی به صورت شخصی اجتناب کنید.
 • به هیچ عنوان به بینی خود ضربه وارد نکنید.

عکس های بیشتر از رینوپلاستی

رینوپلاستی یا عمل بینیقبل و بعد عمل زیبایی رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی در تهرانجراحی رینوپلاستی در تهران

هزینه عمل زیبایی بینی رینوپلاستی

هزینه عمل زیبایی بینی

هزینه و قیمت عمل رینوپلاستی

عوارض رینوپلاستی

عوارض رینوپلاستی

آیا عمل زیبایی بینی عوارض دارد؟

سوالات متداول

سوالات متداول عمل زیبایی بینی

مهمترین سوالات قبل از عمل رینوپلاستی

ابدومینوپلاستیابدومینوپلاستی-سفید

ابدومینوپلاستی

اطلاعات بیشتر
تزریق-چربی-به-باسنتزریق-چربی-به-باسن-سفید

تزریق چربی به باسن

اطلاعات بیشتر
پروتز-سینهپروتز-سینه-سفید

پروتز سینه

اطلاعات بیشتر
رینوپلاستی بینیرینوپلاستی بینی

رینوپلاستی

اطلاعات بیشتر
بلفاروپلاستی مشکیبلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

اطلاعات بیشتر

رزرو نوبت عمل زیبایی بینی

برای مشاوره قبل از رزرو نوبت دکتر ابراهیمی با ما تماس بگیرید