ماموپلاستی یا کوچک کردن سایز سینه

ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

آشنایی با جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

ماموپلاستی یکی از انواع جراحی پلاستیک است که هدف آن تغییر سایز پستان (کوچک کردن سینه) بوده تا با تغییر فرم و کاهش سایز آنها به زیبایی اندام کمک کند بنابراین میتوان ماموپلاستی را یکی از انواع جراحی زیبایی به شمار آورد.
در طول عمر انسان با توجه به پارامترهای مختلفی مانند تغییر وزن،بارداری و .. اندازه سینه‌ها تغییر میکند که گاهی این تغییر اندازه مطلوب نیست.

چه افرادی نیاز به عمل ماموپلاستی دارند؟

عموما افرادی که با سایز سینه‌ های خود مشکل دارند و این مشکل باعث شده تا زیبایی اندام آنها تحت تاثیر قرار بگیرد و هم در فعالیت های روزمره با مشکل روبرو شوند نیاز به عمل ماموپلاستی دارند مانند خانم هایی که بزرگی سایز سینه هایشان باعث میشود تا رشته ورزشی مورد نظر خود را دنبال نکنند. همچنین خانمهایی که سایز سینه هایشان یکسان نبوده یا با اندازه سایر اندامها متناسب نیست اقدام به عمل ماموپلاستی مینمایند.

ماموپلاستی چیستعمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام میشود؟

این عمل توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک صورت میگیرد و شخص متقاضی به مدت 2 الی 4 ساعت تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرد. جراح در سه ناحیه از سینه که این محدوده ها را با خودکار مشخص میکند  برش هایی میزند. سپس جراح با دقت مقداری از چربی و بافت را به طوری که ارتباط خونی آن با سینه قطع نگردد برداشته تا تناسب و سایز مورد نظر به وجود آید سپس قسمت های برش داده شده بخیه شده و پانسمان میگردد.

سن مناسب عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه را میتوان در هر سنی انجام داد اما بهتر است این عمل زمانی صورت بگیرد که رشد سینه کامل شده است هم چنین اگر این عمل بعد از دوران بارداری و شیردهی باشد حتما نتیجه مورد نظر بهتر خواهد بود.

مشاوره عمل ماموپلاستیمراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

 • چون شخص متقاضی تحت بیهوشی کامل بوده است بنابراین بعد از عمل احساس سنگینی و گیجی دارد که تا 24 ساعت نیاز به همراه دارد.
 • بعد از مشاوره با جراح فوق تخصص پلاستیک راه رفتن را شروع کنید تا سریعتر بهبودی حاصل گردد
 • باید داروهایی را که جراح تجویز کرده به صورت منظم مصرف کنید
 • مصرف سدیم در این زمان باید به حداقل ممکن برسد و برای شروع رژیم غذلیی از مایعات استفاده شود
 • برای التیام زخمها آناناس به شما کمک میکند و برعکس مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا یک ماه برای شما به شدت مضر است
 • استفاده از سوتین طبی که جراح برای شما تجویز کرده پس از دوران جراحی بسیا مهم و حائز اهمیت است
 • استحمام به فاصله دو روز از جراحی امکان پذیر خواهد بود
 • جای زخم های ناشی از برش در جراحی باید خشک نگه داشته شود و اگر این خشکی برای شما آزار دهنده بود از کرم مرطوب کننده استفاده کنید به صورتی که وارد زخمها نشود.

مصرف دخانیات برای عمل جراحی ماموپلاستیموارد منع ماموپلاستی

در صورتی که شخص متقاضی دارای بیماری های قلبی یا دیابت بوده یا اضافه وزن بیش از حدی دارد این عمل توصیه نمیشود. ذکر این نکته لازم است که عمل جراحی قبل از رشد کامل سینه میتواند احتمال نیاز به عمل دوم را افزایش دهد.

عوارض ماموپلاستی

این عمل مانند سایر عملهای رایج عوارضی را در پی خواهد داشت مانند کبودی که به مرور زمان رفع میشود همچنین ممکن است احساس نوک پستان هاله اطراف نوک پستان از بین برود. ممکن است برای شیردهی شخص متقاضی مشکلی ایجاد گردد یا اندازه و تقارن سینه ها تغییر کند که معمولا در این مورد با جراحی دوم مشکل بر طرف میشود

عوارض ماموپلاستیاقدامات قبل از ماموپلاستی

به طور کلی توصیه میشود قبل از تمامی جراحی های زیبایی تحقیق کافی و مشاوره های لازم صورت بگیرد تا جراح حرفه ای و مجرب انتخاب شود. مهارت جراح علاوه بر ارتباط صحیح با جراح میتواند در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد

در جلسه مشاوره با جراح باید تمام خواسته های مورد نظر خود را به طور کامل برای جراح تشریح کنید و از چگونگی نتیجه و روند کامل جراحی آگاه شوید

شخص متقاضی عمل ماموپلاستی باید کاملا صادقانه تمام سوابق بیماری و مصرف دارویی خود را اعلام کند و چنانچه عادات خاصی مانند مصرف سیگار و.. دارد بیان کند

جراح شخص متقاضی را از منظر خطر ابتلا به سرطان پستان با توجه به سوابق خانوادگی و معاینه تخصصی مورد بررسی قرار میدهد و بعد از اطمینان از عدم ابتلا به این سرطان معاینه های لازم مربوط به این عمل مانند کیفیت پوست و محل قرار گیری نوک و هاله پستان را انجام میدهد که شاید لازم باشد برای تکمیل پرونده فتوگرافی صورت بگیرد

افراد سیگاری باید توجه کنند برای انجام این عمل لازم است یک ماه قبل و بعد از عمل از استعمال سیگار خودداری کنند

دو هفته قبل از عمل ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه از مصرف الکل، داروهای ضد التهاب، آسپرین، ویتامین ای، بروفن و مکملهای گیاهی خودداری کنید.

تعرفه ماموپلاستیهزینه جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

هزینه و قیمت این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما عامل اصلی که میتواند در تعیین قیمت نقش داشته باشد انتخاب جراح و مرکز انجام عمل ماموپلاستی است. هزینه این این عمل مجموع موارد زیر خواهد بود

 • دستمزد جراح متخصص این عمل
 • هزینه مرکز جراحی عمل ماموپلاستی
 • دستمزد پرسنل اتاق عمل و هزینه بیهوشی
 • هزینه داروهای تجویز شده
 • هزینه لباسهای اتاق عمل
 • هزینه آزمایشهای قبل و بعد از عمل
کوچک کردن سایز سینه

هزینه جراحی ماموپلاستی

هزینه و قیمت عمل جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی یا کوچک کردن سایز سینه

عوارض ماموپلاستی

آیا جراحی کوچک کردن سینه عوارض دارد؟

سوالات متداول

سوالات متداول ماموپلاستی

مهمترین سوالات قبل از عمل جراحی ماموپلاستی

ابدومینوپلاستیابدومینوپلاستی-سفید

ابدومینوپلاستی

اطلاعات بیشتر
تزریق-چربی-به-باسنتزریق-چربی-به-باسن-سفید

تزریق چربی به باسن

اطلاعات بیشتر
پروتز-سینهپروتز-سینه-سفید

پروتز سینه

اطلاعات بیشتر
رینوپلاستی بینیرینوپلاستی بینی

رینوپلاستی

اطلاعات بیشتر
بلفاروپلاستی مشکیبلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

اطلاعات بیشتر

رزرو نوبت جراحی ماموپلاستی

برای مشاوره قبل از رزرو نوبت دکتر ابراهیمی با ما تماس بگیرید