ماموپلاستی یا عمل کوچکتر کردن سایز سینه در تهران

ماموپلاستی یا عمل کوچکتر کردن سایز سینه در تهران

ماموپلاستی یک نوع عمل جراحی می باشد که توسط جراح پلاستیک و با هدف کوچکتر کردن سایز و اندازه سینه انجام می گیرد. در این روش از جراحی پزشک با برداشتن بافت چربی و پوست سینه به اصلاح فرم این ناحیه می پردازد.

این جراحی اغلب برای افرادی که سینه های بزرگی دارند یا سینه های آنها نامتقارن است مناسب می باشد. با استناد به آمارهای موجود امروزه این جراحی طرفداران زیادی پیدا کرده و یکی از اعمال جراحی محبوب در دنیا محسوب می شود.

ماموپلاستی راهی برای حل مشکلات سینه

داشتن سینه های بزرگ دغدغه بسیاری از بانوان است. سینه های بزرگ باعث می شوند تا از لحاظ فیزیکی فرم و شکل شانه و گردن از بین برود همچنین سینه بزرگ می تواند منجر به ایجاد گردن درد و کمردرد نیز بشود. در برخی موارد نیز ممکن است موجبات بوجود آمدن انحراف در طرز نشستن را فراهم آورده و در شدیدترین حالت مشکلات تنفسی ایجاد نماید.

از دشواری های دیگری که داشتن سینه های بزرگ می تواند در پی داشته باشد تحت الشعاع قرار گرفتن ظاهر و استایل فرد و ناموزون به نظر رسیدن است و ایجاد مشکل در ورزش کردن و حتی غیرممکن ساختن ورزش نیز از جمله تاثیرات منفی داشتن سینه های بزرگ در بانوان است.

در مقابل برخی دیگر از خانم ها هستند که به منظور بزرگتر کردن سینه هایشان دست به عمل ماموپلاستی می زنند. هدف این دسته از افراد از انجام این عمل بهتر کردن ظاهرشان است.

ماموپلاستی راهی برای حل مشکلات سینهدلایل بزرگی سینه ها

1) ژنتیک

ژنتیک یکی از مولفه های تاثیرگذار و مهم در فرم و سایز سینه هاست. هورمون های موثر بر بافت و سایز سینه ها متاثر از ژن ها هستند. ژن ها تعیین کننده ضخامت و پوست اطراف سینه نیز می باشند.

2) وزن

سینه ها در زنان متشکل از مقدار زیادی بافت چربی هستند، به همین خاطر با افزایش وزن سینه ها نیز بزرگتر می شوند. در هنگام کاهش وزن نیز با توجه به میزان چربی که سینه ها ممکن است از دست بدهند تغییر در اندازه آنها اتفاق می افتد. در زنانی که بافت سینه متراکم تر است بافت بیشتر بوده و میزان چربی کمتر می باشد.

3) تغییرات هورمونی

اندازه سینه ها در طی دوره های زمانی که نوسان در سطح هورمون ها وجود دارد دچار افزایش می شود. بارداری و پیش از قاعدگی زمان هایی هستند که سایز سینه ها در آنها افزایش می یابد. این افزایش ناشی از تغییرات ایجاد شده در هورمون هاست.

دوران شیردهی نیز از دوره هایی است که اندازه سینه ها در آن دوران به دلیل فعالیت غدد شیری بزرگتر می شوند. این تغییر معمولا بعد از پایان شیردهی و به حالت عادی رسیدن میزان ترشح به حالت نرمال بر می گردد.

4) مصرف برخی داروهای خاص

برخی از داروهای حاوی هورمون های جنسی مثل داروهای ضد بارداری یا داروهای درمان جایگزین هورمون می توانند عاملی برای افزایش سایز سینه ها باشند. در این مواقع نیز بعد از پایان دوره مصرف دارو سینه ها به حالت عادی خود بر می گردند.

چه کسانی گزینه مناسبی برای انجام عمل ماموپلاستی هستند؟

ماموپلاستی یک نوع جراحی با جنبه درمانی و بیشتر زیبایی محسوب می شود و چون عمدتا در این عمل روی جنبه زیبایی تاکید بیشتری می شود از محبوبیت فراوانی برخوردار است. در ادامه به شرح دلایلی که باعث می شود افراد مشتاق انجام این عمل شوند خواهیم پرداخت.

ماموپلاستی

  1. افرادی که به خاطر داشتن سینه های بزرگ دچار مشکلات فیزیکی شده اند.
  2. افرادی که این عمل را با هدف افزایش استحکام و برطرف ساختن افتادگی سینه هایشان انجام می دهند.
  3. همانگونه که ذکر شد عمل ماموپلاستی بیشتر دارای جنبه زیبایی است و قطعا می تواند تا حد زیادی روی زیبایی اندام تاثیرگذار باشد، بنابراین هدف بسیاری از متقاضیان انجام این عمل بالا کشیدن سینه ها و دادن حالت سفتی به آنهاست.
  4. در روش ماموپلاستی این عمل می تواند ترکیبی باشد به این نحو که همراه با بالا کشیدن و سفت کردن سینه ها، افزایش یا کاهش سایز نیز می تواند اتفاق افتد و برخی افراد به همین منظور مشتاق به انجام این عمل هستند.
  5. افراد با سینه های نامتقارن یکی دیگر از متقاضیان انجام ماموپلاستی می باشند.

با توجه به موارد ذکر شده، شاید این سوال پیش بیاید که چه کسانی نباید این عمل را انجام دهند؟

قطعا در نخستین مراجعه برای انجام این عمل، بایستی به سوالاتی درباره تاریخچه عمومی پزشکی از قبیل داشتن سابقه هر نوع جراحی سینه و نیز اطلاعاتی در مورد نحوه زایمان پاسخ بدهید و ممکن است محدودیت هایی برای انجام این عمل داشته باشید.

با اینکه عمل ماموپلاستی برای تمام زنان در همه سنین قابل انجام است ولی قاعدتا پیش از کامل شدن روند رشد سینه ها نمی توان این عمل را انجام داد.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که درخواست انجام ماموپلاستی در سنین پایین به منظور افزایش یا کاهش حجم سینه ها، به این دلیل که احتمالا بخواهند در آینده باردار شوند و طبعا دوره شیردهی را پشت سر بگذارند بهتر است انجام نشود.

بهترین جراح ماموپلاستی یا جراح کوچک کردن سینه در تهران

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

برای یک جراح پلاستیک یکی از شاخصه های مهم، داشتن دانشنامه بورد است. این مدرک تنها فاکتوری است که می تواند نشانگر صلاحیت یک پزشک برای انجام جراحی پلاستیک برای تمام نواحی بدن باشد. انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی در تهران یکی از نکات مهمی است که بایستی بیماران قبل از اقدام به انجام عمل ماموپلاستی به آن توجه داشته باشند.

هزینه ماموپلاستی در تهران

هزینه ای که برای جراحی سینه در نظر گرفته می شود تا اندازه زیادی به اندازه و سایز سینه بستگی دارد. هر چه سایز سینه بزرگتر باشد به دلیل طولانی تر شدن پروسه عمل، طبعا شامل هزینه بالاتری خواهد بود و بالعکس. همچنین بیمارستان محل جراحی نیز از مولفه های تاثیرگذار در هزینه ماموپلاستی است. برای مثال جراحی در یک بیمارستان خصوصی درجه یک نسبت به مرکزی که امکانات محدودتری دارد مسلما هزینه بیشتری می طلبد.

بنابراین هزینه جراحی ماموپلاستی در تهران بستگی به مواردی از قبیل پزشک جراح، وسعت جراحی، نوع پروتز، مرکز جراحی، شرایط فیزیولوژیکی بیمار و هزینه های جانبی دیگر دارد و می تواند بسته به هر کدام از موارد فوق متغییر باشد. در کل می توان گفت که قیمت ماموپلاستی از ده میلیون تومان به بالا محاسبه می گردد.

ماموپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *